Zastosowanie ogrzewania kanałowego w pomieszczeniach mieszkalnych.

02 gru

Zastosowanie ogrzewania kanałowego w pomieszczeniach mieszkalnych.

grzejniki kanałoweJeśli chodzi o technologie ogrzewania stosowane współcześnie w naszych domach jednorodzinnych, to coraz częściej możemy zetknąć się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jedną z takich technologii jest bez wątpienia technologia ogrzewania kanałowego. Jej działanie zbliżone jest do standardowych grzejników ściennych, aczkolwiek z tą różnicą, iż grzejniki będą kanałami umieszczonymi w podłodze. Do tego dochodzi jeszcze wentylator zapewniający wymuszenie cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Oczywiście każdy producent ogrzewania kanałowego> będzie tutaj swoje grzejniki produkować w nieco odmienny sposób, z innymi rozwiązaniami technologicznymi. Jednakże w większości przypadków zasada działania będzie tutaj absolutnie taka sama.

Który producent ogrzewania kanałowego jest lepszy?

Na rynku znajdziemy wielu producentów ogrzewania kanałowego, toteż warto zrobić sobie przegląd ich oferty. Trudno będzie tak po prostu stwierdzić, który z nich będzie lepszy? Z czyjej oferty skorzystać? Przede wszystkim warto sobie odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących poszczególnych ofert.

  • Wymiary grzejników – będą bardzo istotną informacją, która pozwala nam określić, ile zajmą kanały grzejnikowe w podłodze. Każdy producent ogrzewania kanałowego będzie mieć swoje w tym zakresie preferencje, więc warto dokładnie to wszystko sprawdzić i ustalić, które rozmiarowo grzejniki kanałowe będą dla nas lepsze
  • Moc grzejników – to oczywista sprawa, aby prawidłowo ogrzewać każde pomieszczenie.
  • Moc i poziom hałasu generowanego przez wentylator – grzejniki podłogowe są wyposażone w wentylator. Odpowiada on za wymuszenie obiegu powietrza w całym pomieszczeniu, aby zapewnić szybsze jego nagrzewanie się. Dobry wentylator nie będzie tutaj zbyt głośny, aby nie powodować dyskomfortu mieszkańców.

Wystarczy pod tym kątem porównać oferty poszczególnych producentów ogrzewania kanałowego, aby znaleźć rozwiązanie idealne do swoich potrzeb.

Montaż ogrzewania kanałowego.

Sam montaż ogrzewania kanałowego także będzie odgrywać dość istotną rolę. Także w tym aspekcie każdy producent ogrzewania kanałowego będzie mieć nieco odmienne rozwiązania. Warto tutaj starannie przyjrzeć się kwestii przyłączenia poszczególnych grzejników kanałowych, aby mieć pewność, iż będziemy mogli je podłączyć u siebie bez większych przeróbek. Pozwoli to nam ograniczyć koszty związane z montażem instalacji ogrzewania kanałowego. W większości przypadków grzejniki kanałowe będą nadawały się do podłączenia w miejsce grzejników ściennych zasilanych od spodu. Chodzi tutaj o to, aby zasilanie oraz powrót czynnika grzewczego były tuż obok siebie. Aby możliwe było skrócenie rurek i podłączenie ich wewnątrz kanału w podłodze do grzejnika kanałowego. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na minimalny zakres prac i kosztów związanych z przerabianiem starej instalacji grzewczej.

Podsumowanie

Reasumując, niezależnie od tego, że każdy producent ogrzewania kanałowego stosuje nieco odmienne rozwiązania technologiczne, w większości przypadków będzie to opcja opłacalna. Dodatkowo będzie to także opcja stosunkowo łatwa w montażu. Odgrywa to bardzo istotną rolę, bowiem pozwala nam sprawnie i szybko zmienić starą instalację grzejników ściennych i zamienić je na nowoczesne grzejniki kanałowe.

Dodaj komentarz