Skuteczne pompowanie ścieków.

08 sty

Skuteczne pompowanie ścieków.

Skuteczne pompowanie ścieków jest możliwe tylko i wyłącznie przy zastosowaniu odpowiednio dobranych pomp o wystarczającej do konkretnego przypadku wydajności. Poza tym jednak, pompy do ścieków muszą charakteryzować się dobrymi parametrami technicznymi w wielu innych kwestiach. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej, tym bardziej, iż skuteczne pompowanie ścieków, jest kwestią niezbędną w przypadku przepompowni czy tez oczyszczalni ścieków. Dobór właściwej pompy ściekowej do konkretnego przypadku, odgrywa tutaj zdecydowanie najważniejszą rolę.

Skuteczne pompowanie ścieków w oczyszczalniach i przepompowniach ścieków.

Tak jak już powiedzieliśmy we wstępie, skuteczne pompowanie ścieków będzie możliwe jedynie przy prawidłowo dobranych pompach do konkretnych przypadków. Oczywiście w tym kontekście mamy na myśli dostosowanie wydajności pompy czy też wolnego przelotu zanieczyszczeń. Warto jednak przyjrzeć się kwestii konstrukcji nowoczesnych pomp ściekowych, które pozwalają nam na bardzo dobre warunki pracy przy pompowaniu ścieków.

Agregaty pompowe do ścieków marki Godwin.

Jednymi z najlepszych pomp, zapewniających nam skuteczne pompowanie ścieków są urządzenia dostarczane przez firmę Godwin. Obecnie, pompy Godwin do ścieków stanowią niezaprzeczalnie czołówkę światową tego typu rozwiązań. Znajdują zastosowanie w wielu przepompowniach oraz oczyszczalniach ścieków. Charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi a przede wszystkim niezawodną konstrukcją. Wśród najważniejszych zalet, jakimi się charakteryzują, a jednocześnie umożliwiają dzięki nim skuteczne pompowanie ścieków znajdziemy:

  • Technologia samoczyszczącego się wirnika Flygt N – zapewnia zabezpieczenie przed zatykaniem się pompy
  • Dostępność różnych wersji – pompy w obudowach wyciszonych, jak i w wersjach otwartych, czy też w wersji przewoźnej na przyczepie z homologacją.
  • Uszczelnienie w kąpieli olejowej – pozwala na sprawne zasysanie oraz pracę na sucho
  • Wysokość podnoszenia – umożliwia transport ścieków przy sporych przewyższeniach terenowych.

Są to jednym słowem nowoczesne agregaty pompowe do ścieków, dzięki którym możemy nie tylko zapewnić pracę przepompowni czy też oczyszczalni. Są to jednocześnie doskonałe pompy wykorzystywane przy konstrukcji tymczasowych bypassów ściekowych.

Dostępne modele.

Bardzo istotną kwestią jest także to, iż pompy Godwin są dostępne w wielu wariantach konstrukcyjnych. Największą popularnością, cieszą się obecnie pompy oznaczone numerami NC80, NC100 oraz NC150. numer modelu oznacza tutaj od razu średnicę przyłącza tłocznego agregatu. Szeroka gama dostępnych modeli o zróżnicowanych parametrach, pozwala dopasować pompę do konkretnych warunków. Tak aby zawsze możliwe było jak najbardziej skuteczne pompowanie ścieków z zastosowanie agregatu Godwin.

Podsumowanie.

Możemy tutaj więc mówić o pompach, które dostosowane są do wyjątkowo wymagających warunków pracy przy pompowaniu ścieków w różnych okolicznościach. Dzięki zastosowaniu tego typu pomp, możemy zapewnić sobie wyjątkowo skuteczne pompowanie ścieków w niemalże każdych warunkach zastosowania.

Dodaj komentarz