Organizacja konferencji w Beskidach.

15 cze

Organizacja konferencji w Beskidach.

Creative Company Conference 2011Organizacja konferencji naukowej czy tez biznesowej, to wyjątkowo trudne zadanie, bowiem należy tutaj bardzo precyzyjnie zaplanować cały przebieg konferencji, oraz zagwarantować wiele kwestii technicznych. Przede wszystkim trzeba będzie pomyśleć o samej sali konferencyjnej, na której będą odbywać się prelekcje, jak również zadbać o kwestie zorganizowania zakwaterowania i wyżywienia dla wszystkich zaproszonych gości, uczestników i prelegentów na naszej konferencji. Kluczową kwestią będzie tutaj więc odpowiednie wyprzedzenie terminu konferencji. Musimy zacząć działać na długo przed jej odbyciem się, aby zdążyć na spokojnie wszystko przygotować i zorganizować, bez zbędnego pośpiechu i nerwów.

Lokalizacja konferencji w Beskidach.

Oczywiście na sztywno założyliśmy tutaj, iż konferencja odbywać się będzie w Beskidach, ale w zasadzie możliwe będzie zastosowanie tych zasad do każdej innej lokalizacji, oczywiście z pewnymi modyfikacjami. Przede wszystkim jednak zacząć trzeba od znalezienia odpowiedniego obiektu na konferencję, który będzie dysponować salą konferencyjna zdolną pomieścić przewidywaną przez nas liczbę uczestników, oraz wyposażoną w niezbędny sprzęt audiowizualny, niezbędny do prawidłowego prowadzenia konferencji. Tego typu obiektów w Beskidach znajdziemy stosunkowo sporo, o różnych pojemnościach, toteż przy odpowiednim wyprzedzeniu organizacji, nie powinniśmy mieć większych trudności ze znalezieniem takowego. Musimy jeszcze tylko przeanalizować kwestię zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników, oraz tego, aby od miejsca noclegu nie było daleko na sale konferencyjną, a najlepiej aby noclegi możliwe były do zorganizowania w tym samym obiekcie, co znacznie usprawni udział w konferencji dla wielu osób. Tak więc dobra lokalizacja do zorganizowania konferencji w Beskidach z całą pewnością będzie do wyszukania, aczkolwiek trzeba się nieco postarać i poświęcić nieco czasu.

Planowanie całej konferencji.

Podczas planowania wszystkich etapów każdego dnia konferencji, warto zwrócić uwagę na fakt, iż mało kto będzie w stanie wysiedzieć przez kilkanaście godzin na salach wykładowych, toteż warto tutaj także zaplanować odpowiednio czas wolny dla wszystkich uczestników. Tym bardziej, iż w końcu całą konferencję organizujemy w regionie górskim, a tutaj nigdy nie brakuje atrakcji. Oczywiście w pierwszej kolejności, uczestnicy będą mogli skorzystać z relaksu na hotelowych atrakcjach, takich jak basen, jacuzzi, sauny, SPA, czy też na hotelowej siłowni. Niemniej jednak warto także zaplanować nieco inne atrakcje, na przykład takie jak zwiedzanie okolicznych zabytków, czy też wyprawy na okoliczne szczyty górskie. Wszystko po to, aby uczestnicy konferencji czuli się dobrze i byli chłonni wiedzy przedstawianej podczas prelekcji, a jednocześnie mieli możliwość odpoczynku od nadmiaru wiedzy, i skorzystali w tym czasie z aktywnych form wypoczynku i relaksu.

Dodaj komentarz