Mieszalniki do betonu na ładowarkę kołową.

27 maj

Mieszalniki do betonu na ładowarkę kołową.

mieszalnik-do-betonu-kovacoPosiadanie ładowarki kołowej, czy też nawet mini ładowarki to dla wielu firm kwestia niezbędna, bowiem realizowane prace po prostu wymagają posiadania tego typu maszyny. Skoro zaś już posiadamy konkretną ładowarkę, warto przemyśleć dość wnikliwie kwestię poszerzenia jej możliwości na przykład o przygotowywanie betonu. Dokupując odpowiednie mieszalniki do betonu, z naszej ładowarki możemy zrobić sobie mobilną betoniarkę, której wykorzystanie jest proste i charakteryzuje się dużym poziomem efektywności. Warto tutaj więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego typu łyżek mieszalnikowych, aby mieć podstawową wiedzę w zakresie ich eksploatacji, bowiem może się okazać, iż jej zakup stanie się w przypadku konkretnych firm wręcz koniecznością.

Konstrukcja łyżki z mieszadłem do betonu.

W zasadzie to jest to dokładnie taka sama łyżka jak każda inna, w kwestii konstrukcji. Niemniej jednak jej wnętrze zajmuje mieszadło do betonu które sprawnie i stosunkowo szybko jest w stanie wymieszać niezbędne ilości betonu, w zależności rzecz jasna od samej maszyny i mieszalnika. Musimy pamiętać, iż w przypadku mini ładowarek, będziemy mieć możliwość instalacji łyżek z mieszadłami o maksymalnej wydajności 250 litrów, co i tak stanowi już stosunkowo sporą ilość betonu. Duże ładowarki mogą natomiast bez problemów być wyposażone w łyżki umożliwiające nam przygotowanie nawet do 1000 litrów, co w większości przypadków będzie w zupełności wyczerpywać zapotrzebowanie pracowników danej ekipy. Wnętrze łyżki jest dodatkowo zabezpieczone kratownicą, która nie przepuści do środka żadnych grubszych frakcji kamiennych, bowiem te mogłyby przyczynić się do uszkodzenia ślimacznic mieszających zawartość łyżki. Niemniej jednak konstrukcja z kratownicą nie przeszkadza nam aby w dalszym ciągu wykorzystywać ładowarkę do załadunku sypkich materiałów budowlanych.

Zalety wykorzystania mieszalnika do betonu na ładowarkę kołową.

Inwestycja w tego typu mieszalniki do betonu wiąże się co prawda z dość sporymi wydatkami, niemniej jednak niesie za sobą także ogromne korzyści. Sama możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, będzie już ogromną w tym przypadku zaletą, tym bardziej, iż możemy przygotowywać zarówno beton suchy, jak półsuchy oraz mokry, w zależności od aktualnych potrzeb i aktualnie realizowanych prac budowlanych. Przygotowywany w mieszalniku na ładowarce beton, bezproblemowo możemy także dostarczyć do każdego miejsca na placu budowy, nawet w przypadku bardzo rozległych terenów, z jakimi zetkniemy podczas budowy dróg i chodników. Tutaj transport betonu taczkami po prostu jest kwestią wręcz absurdalną. Posiadanie łyżki do mieszania betonu znacznie nam całą kwestię upraszcza, bowiem wystarczy załadować składniki, uruchomić mieszadło i można pomału podjeżdżać na miejsce rozładunku betonu, który gotowy będzie z reguły po około 20-30 minutach.

Dodaj komentarz