Odzież i obuwie na wyprawy outdoorowe.

28 cze

Odzież i obuwie na wyprawy outdoorowe.

buty-jahti-supreme_mWszelkiego rodzaju wyprawy outdoorowe, wymagać będą od nas prawidłowego przygotowania, przede wszystkim w zakresie odzieży i wyposażenia niezbędnych na szlaku. Szczególnie istotną będzie to kwestią w przypadku, kiedy wybieramy się na wyprawę późną jesienią, zimą, czy tez wczesną wiosną, kiedy to warunki pogodowe raczej nie będą należały do najprzyjemniejszych. W takich sytuacjach, koniecznością będzie posiadanie odpowiedniej odzieży, gwarantującej wysoki poziom komfortu termicznego, a co za tym idzie, trzeba będzie liczyć się ze stosunkowo sporymi wydatkami. Przyjrzyjmy się w takim razie kwestii tego, w jaki sposób dobrać swoja odzież na wyprawę outdoorową, aby spełniała najważniejsze funkcje i wymagania.

Dobra, ciepła odzież outdoorowa.

Wybierając się na przykład w góry, powinniśmy zawsze pamiętać, iż poza dopasowaniem ubioru do aktualnie panującej pogody, warto jednocześnie zabrać ze sobą odzież na wypadek załamania pogodowego, o które w górach jest bardzo łatwo. Tutaj w ciągu kilku minut może dojść do sytuacji, iż z ciepłej jesiennej pogody zrobi się deszczowo, śnieżnie i mroźnie. Tak więc w plecaku zawsze muszą się znaleźć elementy takie jak: rękawice z ogrzewaniem, ciepła kurtka, czapka (najlepiej kominiarka). Posiadając takie podstawowe zabezpieczenie na wypadek załamania pogodowego, bezproblemowo poradzimy sobie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Oczywiście trzeba będzie liczyć się z koniecznością poniesienia stosunkowo sporych kosztów zakupu tego typu wyposażenia i odzieży, szczególnie jeśli chcemy zakupić elementy wysokiej jakości, wytwarzane przez najlepszych producentów na rynku odzieży outdoorowej. Tutaj bardzo często w sklepie możemy zostawić nawet powyżej tysiąca złotych, niemniej jednak w zamian dostajemy wysokiej klasy odzież, trwałą i solidną, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Dobór odpowiedniego obuwia.

Drugą kwestią, zupełnie osobną, niemniej jednak równie ważną będzie tutaj prawidłowy dobór obuwia na wyprawy outdoorowe. W tym szczególnym przypadku trzeba będzie przede wszystkim pamiętać o tym, aby zakupione przez nas obuwie było jak najwyższej klasy i jakości. w tym celu najlepszym rozwiązaniem będzie skierowanie swojej uwagi w kierunku najlepszych producentów obuwia outdoorowego. Bardzo dobrze będzie tutaj sprawdzać na przykład profesjonalne obuwie outdoorowe Harkila czy też Fjall Raven, a więc obuwie dostarczane przez dwóch gigantów w tej branży pochodzących ze Skandynawii. Samo ich pochodzenie już powinna dużo mówić, bowiem przede wszystkim dostarczaja odzież i obuwie na rynek rodzimy, a w Skandynawii jak bardzo dobrze warunki, warunki do wypraw outdoorowych będą zdecydowanie najtrudniejsze w całej Europie. Tak więc, jeśli obuwie outdoorowe Harkila sprawdza się w trakcie wypraw leśnych na terenie skandynawskim, to w naszym kraju tym bardziej będzie się sprawdzać w tym zakresie.

Dodaj komentarz