Jakość realizacji prac lakierniczych.

03 cze

Jakość realizacji prac lakierniczych.

18_PaintStopRealizacja wszelkiego rodzaju prac lakierniczych wymagać będzie przede wszystkim wymagać utrzymania odpowiedniej czystości wewnątrz pomieszczeń lakierniczych. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia bowiem, będą negatywnie wpływać zarówno na walory estetyczne, jak i techniczne realizowanych powierzchni lakierniczych. Trzeba bedzie tutaj odpowiedniego poziomu inwestycji w profesjonalne systemy filtracji powietrza, wraz z jego oczyszczaniem. Będzie to pociągać za sobą dodatkowe koszty działalności, niemniej jednak bez tego typu inwestycji nie uda nam się osiągnąć odpowiedniego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych. Zobaczmy zatem, w jakie systemy filtracji inwestować aby zagwarantować sobie maksymalnie wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

Systemy filtracyjne dla lakiernictwa.

Przede wszystkim trzeba będzie tutaj zwrócić uwagę na profesjonalne systemy filtracji dla lakiernictwa. Podstawowy będzie system nawiewno wywiewny z filtrami kieszeniowymi instalowanymi na wlocie powietrza. Tego typu system będzie w stanie przechwycić nawet do 50% zanieczyszczeń pochodzenia zewnętrznego, i nie dopuścić ich do wnętrza pomieszczeń warsztatowych. Poza tym system, warto także inwestować w filtry wewnętrzne, osadowe. Chodzi nam o odpowiedni filtr sufitowy dla lakiernictwa, jak i filtr ścienny oraz podłogowy. Będą one przechwytywać wszystkie zanieczyszczenia unoszące się w pomieszczeniach warsztatowych. Dzięki temu będą one przechwycone i przemieszczający się pracownicy nie będą ich mogli dalej wzbijać w powietrze. Tego typu filtry zapewniają przechwycenie kolejnych kilkudziesięciu proces zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpływać na jakość realizowanych prac lakierniczych. Warto więc w tego typu systemy filtracji także zainwestować, bowiem łącznie przekładać się to będzie na znaczne podniesienie jakości realizowanych prac lakierniczych.

Wewnętrzna kabina lakiernicza.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla lakiernictwa, a w zasadzie nawet najlepszym jest tutaj kabina lakiernicza. Jest to dodatkowe pomieszczenie skonstruowane wewnątrz pomieszczeń warsztatowych, w którym można osiągnąć jeszcze większą czystość atmosfery roboczej. Co prawda także tutaj niezbędny będzie odpowiedni filtr do wyposażenia kabiny lakierniczej, niemniej jednak tego typu inwestycja nie jest już aż tak kosztowna. Zapewnia nam jednak możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu jakości. To z kolei przekłada się na zwiększenie ilości zamówień, co zapewnia większe dochody. Można więc powiedzieć, iż inwestycje w jakość dość szybko będą się zwracać. Dodatkowe przychody płynące z tytułu lepszej jakości będą w zupełności wystarczać na pokrycie kosztów inwestycyjnych, jak również na poprawę sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Jednym słowem trzeba pamiętać, iż bez inwestycji nie uda się osiągnąć nic w żadnej branży. Branża lakiernicza zaś, jest tego idealnym przykładem.

Dodaj komentarz