Chlorek magnezu – działanie i właściwości

06 sie

Chlorek magnezu – działanie i właściwości

Magnez to jeden z najważniejszych dla ludzkiego funkcjonowania związków. Gdy tylko spada poniżej optymalnego poziomu, natychmiast odczuwamy to poprzez wzmożone zmęczenie i rozdrażnienie.

Dlaczego cierpimy na niedobory magnezu?

Niestety, współczesne warunki życia sprzyjają występowaniu niedoborów magnezu w naszych organizmach. Jednym z winowajców jest stres, pośpiech, zanieczyszczenia powietrza, obcowanie z urządzeniami elektrycznymi, a także spożywanie jedzenia przesyconego wapniem. Wapń dostarczany jest do pożywienia w nawozach nieorganicznych, które maksymalizują zyski producentów żywności, ale nie sprzyjają zachowaniu równowagi w naszym organizmie. Im więcej wapnia w organizmie, tym mniej magnezu. Nadmiar wapnia odkłada się w tkankach zainfekowanych wcześniej stanem zapalnym, doprowadzając do rozmaitych problemów zdrowotnych, od zwapnienia kości i nerek, do zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Magnez w diecie

Z tego powodu, niedobory wapnia powinny być niwelowane. Najlepszym sposobem jest oczywiście dbanie o zbilansowaną dietę. Pokaźnym źródłem magnezu jest szpinak, orzechy, rośliny fasolowate. Aby wyrównać poziom magnezu, warto jeść także brązowy ryż i ciemne pieczywo zbożowe oraz suszone owoce. Także kakao i dobrej jakości czekolada będzie dobrym pomysłem na dietę dla osób z niedoborami magnezu.

Suplementacja magnezu

Jeśli jednak chcemy podnieść poziom magnezu szybciej lub jeśli poziom tego związku organicznego nie jest wystarczający mimo dobrej diety, warto sięgnąć po dobrej jakości suplementy diety. Preparaty tego rodzaju oferuje sklep internetowy Słodkie Zdrowie. Szczególnie polecany jest chlorek magnezu. Można używać go nie tylko w postaci tabletek, ale także jako preparat do wcierania w skórę. Wchłanialność chlorku magnezu przez skórę jest wysoka. Odbywa się poprzez na przykład kąpiel przygotowana z preparatu rozpuszczonego w wodzie. Popularne jest moczenie stóp w wodzie wysyconym chlorkiem magnezu.

Chlorek magnezu w kąpieli

Kąpiele z chlorkiem magnezu powinny odbywać się raz na 3-4 miesiące. Nie należy stosować ich, gdy mamy na skórze otwarte ranki. Chlorek magnezu, poza tym, że dostanie się przez skórę do naszego organizmu wzmacniając go, poprawi również stan naszego naskórka. Chlorek magnezu rozpuszczony powinien być w wodzie bez dodatku mydła, żelu pod prysznic ani żadnego olejku zapachowego. Po odbyciu kąpieli, należy wziąć szybki prysznic (również bez użycia detergentów).

* Dobrej jakości chlorek magnezu znajdziecie tutaj: https://slodkie-zdrowie.pl/pl/22-chlorek-magnezu.

Dodaj komentarz