Skóra odwodniona i przesuszona? Jak ją odżywić

07 sie

Skóra odwodniona i przesuszona? Jak ją odżywić

Skóra przesuszona i odwodniona wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jest delikatna, wrażliwa i szybko ulega podrażnieniom. Nieodpowiednie kosmetyki, również te do codziennej higieny przyczyniają się do łuszczenia i szorstkości, a z czasem pojawia się również nieprzyjemne pieczenie. Niestety skóra odwodniona szybciej się starzeje, a zmarszczki pogłębiają się z każdym miesiącem.

Dlaczego tak sucha?

Cera, która wytwarza za mało sebum powoduje brak lipidów, co przekłada się na niski poziom natłuszczenia. Skóra staje się wysuszona, matowa, cienka i poszarzała. Co więcej, traci swoją elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Nieszczelna bariera hydrolipidowa powoduje napięcie, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i pieczenia. Widać to szczególnie po umyciu, kiedy skóra wyraźnie twardnieje, co wpływa na liczne jej urazy.

Przesuszenie a odwodnienie

Problem należy odpowiednio zdiagnozować. Czasem to kwestia wrodzona, częściej zła pielęgnacja. Warto tu zaznaczyć, że skóra sucha to niski poziom natłuszczenia, a odwodniona to niewystarczające nawilżenie. Oba przypadki są nieprzyjemne i wymagają nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również zabiegów wspomagających terapię.

Jak zwalczyć problem skóry suchej i odwodnionej?

Niezwykle istotna jest codzienna pielęgnacja. Działania powinny stać się nawykiem, by z czasem pojawiły się pierwsze efekty wprowadzonych zmian:

twarz myć wodą butelkowaną;zwilżać skórę w ciągu dnia wodą termalną;przed nałożeniem kremu zawsze dokładnie oczyścić naskórek;w ciągu dnia zastosować dodatkową porcję kremu;unikać peelingów ziarnistych;unikać kosmetyków zawierających syntetyczne i agresywne składniki;

Jak wspomóc codzienną pielęgnację?

Jednym z zabiegów, który wpływa dobroczynnie na stan skóry przesuszonej i odwodnionej jest infuzja tlenowa. To zabieg, który wyraźnie odmładza, nawilża, uelastycznia i nadaje koloru bladej i poszarzałej cerze.

Wskazaniem do wykonania infuzji jest skóra niedotleniona, z trądzikiem i podrażnieniami. To również doskonałe wsparcie terapii leczenia cery odwodnionej i przesuszonej. Przeciwwskazaniem są natomiast stany chorobowe miejsc zabiegowych jak: wirusy, grzybice, bakterie. Nie zaleca się również wykonywania infuzji w przypadku nowotworów.

Infuzja tlenowa to jeden z zabiegów, który wyraźnie poprawia wygląd skóry odwodnionej i przesuszonej. Coco Time we Wrocławiu oferuje serię zabiegów oraz konsultację kosmetologiczna w przypadku niezdiagnozowanych problemów dermatologicznych. Umów się na rozmowę i skorzystaj z szerokiej oferty usług. Sprawdź: https://coco-time.pl/infuzja-tlenowa/.

Dodaj komentarz