Zwalczanie szkodliwych gryzoni.

02 kw.

Zwalczanie szkodliwych gryzoni.

deratyzacja_3Szkodliwe gryzonie, czyli przede wszystkim myszy oraz szczury, stanowią bardzo poważne zagrożenie dla człowieka, przede wszystkim poprzez niszczenie żywności magazynowej w domowych spiżarniach, czy też gospodarczych magazynach. Co gorsza, poza samym zjadaniem naszych zapasów, które jeszcze można by było jakoś przeżyć z racji niewielkich ilości zjadanego pożywienia, w trakcie poszukiwania żywności i żerowania, myszy oraz szczury, wszędzie pozostawiają swoje odchody, wypełniony niebezpiecznymi pasożytami, i innymi szkodliwymi drobnoustrojami, które mogą być przyczyną roznoszenia poważnych chorób. Dlatego też, w przypadku stwierdzenia występowania ich na danym obszarze, w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka, należy przeprowadzić natychmiastową deratyzację, aby szkodników pozbyć się raz na zawsze.

Metody przeprowadzania deratyzacji.

Skuteczność deratyzacji zależna będzie przede wszystkim od prawidłowego doboru metod zwalczania szkodników w konkretnym przypadku. W sytuacji, kiedy będziemy mieć do czynienia z pojedynczymi osobnikami, w zupełności wystarczające będzie zastosowanie mechanicznych metod deratyzacji, czyli wyłożenie odpowiednich pułapek mechanicznych, które uśmiercą szkodniki. Jednakże jeśli będziemy mieć do czynienia z większą kolonią szkodników, koniecznością będzie wezwanie specjalistów od deratyzacji, którzy oceniając poziom zagrożenia, warunki terenowe oraz liczność populacji, dobiorą odpowiednie metody działania, aby osiągnąć maksymalnie wysoki poziom skuteczności. W takich przypadkach deratyzacja powinna być realizowana w jak najbardziej profesjonalny sposób, tym bardziej, iż w przypadku dużych kolonii szkodników, brak jakiejkolwiek kontroli może doprowadzić do ich nadmiernego namnożenia się, a wskutek tego nawet do poważnej plagi. Dlatego też, nie ma sensu tutaj szukać oszczędności i próbować podejmowania działań na własna rękę, bowiem tylko profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja będzie mogła skutecznie zabezpieczyć nas przed pojawieniem się plagi myszy lub szczurów.

Skuteczność działania zabiegów deratyzacyjnych.

Jak już wspomnieliśmy, skuteczność deratyzacji będzie zależna przede wszystkim od prawidłowego doboru metody jej przeprowadzenia. W przypadku występowania większych grup szkodników, całych kolonii, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie metod chemicznych, czyli zastosowanie odpowiednio dobranych trucizn. Dobrze przeprowadzona deratyzacja Bielsko Biała, w ciągu jednego procesu jest w stanie wybić całą populację. Trzeba tutaj jednak pamiętać, iż mamy do czynienia z dwoma typami trucizn na szczury i myszy, przy czym jedne charakteryzują się natychmiastowym działaniem, zaś drugie mają działanie lekko opóźnione. To właśnie te drugie trucizny powinny być stosowane w przypadku tępienia całych kolnii, bowiem myszy jak i szczury mają to do siebie, iż jeśli podczas żerowania zauważą umierających współtowarzyszy, będą mogły połączyć ich śmierć z danym typem pożywienia (naszą trucizną), i unikać go w przyszłości. W przypadku kiedy śmierć następuje nie bezpośrednio po zażyciu trucizny, tylko z pewnym opóźnieniem, gryzonie nie zorientują się, iż to spożywany przez nie pokarm jest przyczyną zgonu.

Dodaj komentarz