Zastosowanie odpowiednich filtrów do kabiny lakierniczej.

02 gru

Zastosowanie odpowiednich filtrów do kabiny lakierniczej.

2_SepaPaintJednym ze zdecydowanie najlepszych unowocześnień, jakie możemy wprowadzić do warsztatu lakierniczego, jest bez wątpienia kabina lakiernicza. Jest to odpowiednio przygotowane, niejako osobne pomieszczenie, wewnątrz którego jesteśmy w stanie osiągnąć warunki niemalże idealne do przeprowadzenia procesu lakierniczego. Mamy tutaj do czynienia z własnym, niezależnym systemem filtracji powietrza, dzięki czemu we wnętrzu kabiny, przy zastosowaniu odpowiednich rzecz jasna filtrów do kabin lakierniczych, będziemy mieć do czynienia z bardzo czystą atmosferą wewnętrzną, co przekładać się będzie na wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

Dobór odpowiedniej kabiny lakierniczej.

Przede wszystkim, zacząć należy od tego, aby prawidłowo dobrać kabinę lakierniczą do potrzeb konkretnego warsztatu lakierniczego. Chodzi tutaj głównie o kwestię rozmiarów kabiny, ale także o kwestię jej podstawowego wyposażenia. Musimy przecież pamiętać, iż na rynku znajdziemy kabiny zarówno z własnym system filtracji oraz własną sprężarką, jak i bez, przygotowane do podłączenia do warsztatowych systemów filtracji i sprężarki centralnej. Nasz wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od tego, jakie warunki pracy wewnątrz kabiny chcemy osiągnąć. Nie bez znaczenia będą także dodatkowe filtry do kabin lakierniczych, w które koniecznie należy się zaopatrzyć, jeśli kabina posiada własny, autonomiczny system filtracji powietrza. Do tego warto także zadbać o dodatkowe filtry podłogowe do kabiny, które będą pochłaniać zabrudzenia lotne, osadzające się na podłodze, zabezpieczając wnętrze kabiny przed podnoszeniem ich w wyniku przemieszczenia się człowieka czy tez strumienia powietrza. Generalnie rzecz więc biorąc, wyposażenie kabiny lakierniczej, należy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb oraz ogólnego wyposażenia warsztatu, a będzie to oczywiście przekładać się także na koszt zakupu kabiny.

Dodatkowa filtracja wewnętrzna w pomieszczeniach warsztatu lakierniczego.

Bardzo istotny wpływ na jakość pracy wewnątrz kabiny lakierniczej będzie mieć także czystość jej otoczenia. Im mniej zanieczyszczeń lotnych będzie unosić się wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, tym mniej będzie przedostawać się do systemu filtracji kabiny. Dlatego też, wraz z zakupem kabiny, warto zainwestować pewne pieniądze także w dodatkowe systemy filtracji powietrza wewnątrz pomieszczeń warsztatowych. Warto tutaj zastosować nie tylko centralny system filtracji, ale także dodatkowe filtry sufitowe, podłogowe i naścienne, które będą skutecznie przechwytywać wszystkie lotne zanieczyszczenia, i wiązać je wewnątrz swojej struktury, zabezpieczając tym samym, przed ich podnoszeniem w wyniku przemieszczania się ludzi i maszyn wewnątrz warsztatu. Można więc śmiało powiedzieć, iż prawidłowo zorganizowane oczyszczanie atmosfery wewnętrznej w warsztatach lakierniczych, będzie mieć kluczowy wpływ na jakość realizowanych prac, także z zastosowaniem kabiny lakierniczej.

Dodaj komentarz