Skuteczne zioła i leki ziołowe.

30 sie

Skuteczne zioła i leki ziołowe.

sklep zielarskiLeczenie różnorodnych dolegliwości i schorzeń, wymaga zastosowania odpowiednich lekarstw. W większości wypadków, i to niestety całkiem niesłusznie, od razu sięgamy do domowej apteczki po odpowiednie tabletki. Być może i jest to droga zapewniająca skuteczne zwalczanie dolegliwości, na przykład bólowych, niemniej jednak nie jest drogą najlepszą. O wiele lepsze efekty będziemy bowiem w stanie osiągnąć stosując odpowiednio dobrane zioła i leki ziołowe. Być może ich skuteczność nie będzie tak spektakularna, jednakże ich długofalowe działanie będzie o wiele bardziej korzystne dla naszego organizmu.

Dlaczego zioła i leki ziołowe są dla nas lepszym rozwiązaniem?

Przede wszystkim, należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż leki farmakologiczne, w wielu przypadkach poza skutecznym działaniem pożądanym, będą także wywierać działania niepożądane. Starczy wspomnieć o klasycznie stosowanych na potęgę lekach przeciwbólowych, które systematycznie przyczyniają się do niszczenia naszej wątroby. Tutaj zaś, możemy bardzo skutecznie zastosować odpowiednio dobrane zioła i leki ziołowe, które nie będą przejawiać działań niepożądanych. Co prawda tabletki przeciwbólowe działają o wiele szybciej, jednakże jest to w pewnym sensie złudne uczucie. Przede wszystkim nie będą one leczyć przyczyn dolegliwości bólowych a jedynie ich skutki, czyli sam ból. Po zażyciu leków przeciwbólowych, wpływają one na ośrodkowy układ nerwowy odcinając możliwość przesyłania do mózgu informacji o bólu np. zęba. To jednakże nie sprawia, iż nasz ząb przestaje boleć. On dalej boli, jednakże my tego nie czujemy. Jest to w pewnym sensie komfortowym rozwiązaniem, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż nieskutecznym.

Osobiście stwierdzam, iż takich sytuacjach, tabletki przeciwbólowe, jako szkodliwe dla naszej wątroby, powinny być ostatecznością. Powinniśmy je stosować tylko w sytuacjach krytycznych, kiedy ból jest nie do wytrzymania, albo kiedy będzie przeszkadzać nam w ważnych obowiązkach. W innych sytuacjach, lepsze będą wszelkiego rodzaju zioła i leki ziołowe.

Gdzie pozyskiwać leki ziołowe?

Najważniejsza kwestią w przypadku stosowania ziół i leków ziołowych, będzie ich jakość. Aby mieć pewność, iż stosujemy zioła i leki ziołowe najwyższej jakości należy pozyskiwać je z pewnego źródła. Tutaj zaś najpewniejsze są oczywiście apteki, oraz renomowane, profesjonalne sklepy zielarskie. Oczywiście z innych źródeł leki ziołowe mogą być tańsze, jednakże z ich skutecznością będzie różnie. Chodzi tutaj o to, iż zioła powinny być zbierane w odpowiednich okresach, aby mogły być stosowane do konkretnych przypadków. Jedna i ta sama roślina może być stosowana do leczenia różnych dolegliwości w zależności od okresu zbioru. Wynika to z faktu tego, iż na przykład przed kwitnieniem w roślinie występuje silne stężenie innych związków, niż po kwitnieniu.

Apteki i sklepy zielarskie pozyskują zaś zioła z pewnych źródeł. Z profesjonalnych hodowli ziół, gdzie pracują specjaliści, posiadający stosowną wiedzę w zakresie uprawy i zbioru ziół. Jest to bardzo ważne, wobec czego nie powinniśmy tej kwestii pod żadnym pozorem bagatelizować. A już na pewno nie ze względu na niewielkie skądinąd oszczędności.

Dodaj komentarz