Przygotowanie betonu przy pomocy mieszalnika do koparki.

04 kw.

Przygotowanie betonu przy pomocy mieszalnika do koparki.

Sprawne przygotowanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, to dla wielu firm budowlanych bardzo ważna kwestia, pozwalająca zaoszczędzić stosunkowo sporo czasu i pieniędzy. Aby jednak było to możliwe, należy dysponować odpowiednim narzędziem, umożliwiającym samodzielne przygotowywanie betonu. W większości przypadków, wystarczająca będzie odpowiednia betoniarka. Niemniej jednak w niektórych sytuacjach, będzie to narzędzie o zbyt małej wydajności, aby zaspokoić zapotrzebowanie na beton wszystkich ekip budowlanych. W takich sytuacjach, przygotowanie betonu będzie wymagać inwestycji w narzędzie takie, jak chociażby mieszalnik do betonu do ładowarki bądź też koparki.

Jak wygląda przygotowanie betonu z pomocą mieszalnika do koparki?

W tym przypadku, oczywiście kluczowe jest posiadanie odpowiedniej maszyny, czyli koparki bądź koparko-ładowarki. Łyżka do mieszania betonu, montowana jest w miejscu standardowej łyżki. Różni się ona tym, iż w jej wnętrzu zamontowany jest specjalny mechanizm mieszalnika, napędzany z układu hydraulicznego maszyny. Zapewnia on sprawne i szybkie mieszanie betonu, w określonych ilościach. To, ile betonu będziemy mogli przygotować jednorazowo, zależne jest przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju maszynę posiadamy, oraz jaką pojemnością charakteryzuje się kupiony przez nas mieszalnik do betonu do koparki.

Samo przygotowanie betonu jest w tym przypadku banalnie proste. Wystarczy wrzucić do łyżki wszystkie składniki, łącznie z wodą i uruchomić mechanizm mieszalnika. W zależności od ilości załadowanego surowca, w ciągu 15-30 minut, będziemy mieć przygotowaną odpowiednia ilość betonu.

Zalety posiadania mieszalnika do betonu.

Warto tutaj także podkreślić, iż przygotowanie betonu przy pomocy mieszalnika do koparki, będzie zapewniać nam konkretne korzyści. Przede wszystkim, chodzi tutaj o to, iż przygotowanie betonu możliwe jest do samodzielnej realizacji. To pozwala wielu firmom uniezależnić się od zewnętrznych dostaw a jednocześnie zagwarantować sobie wysoki poziom efektywności pracy. Beton przygotowywany będzie sprawnie i szybko, w zasadzie dokładnie wtedy, kiedy jest to konieczne. Można przygotować dowolny rodzaj betonu: suchy, półsuchy, mokry, a nawet z żwirem. Poza tym, przygotowanie betonu nie zajmuje dużo czasu, więc przygotujemy go sprawnie, szybko i w ilości odpowiadającej aktualnemu zapotrzebowaniu na placu budowy.

Podsumowanie.

Musimy tutaj więc zwrócić szczególną uwagę na kwestię tego, iż przygotowanie betonu przy pomocy mieszalnika do koparki, będzie o wiele bardziej wydajne i efektywne, niż jego zamawianie z betoniarni, czy też korzystanie z klasycznej już betoniarki. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z realizacją prac na rozległym terenie budowy a przez to też nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie określić zapotrzebowanie na beton, czy też określić czas, kiedy będzie potrzebny. Posiadanie własnego mieszalnika zapewnia wysoki poziom komfortu. Po prostu, jak tylko pojawia się zapotrzebowanie na beton, można przygotować odpowiednią jego ilość i kontynuować realizację robót budowlanych.

Dodaj komentarz