Przeszczep włosów – czy warto?

23 lip

Przeszczep włosów – czy warto?

To, co nosimy na głowie, jest niezmiernie ważne. Zmiana fryzury często zupełnie odmienia nasz wygląd – czasem na dobre, czasem na gorsze. Niestety, nie zawsze mamy wpływ na to, co dzieje się z naszymi włosami. Owszem, odpowiednio dobrane kosmetyki i dobry fryzjer mogą zdziałać cuda – pod warunkiem, że włosy są. Bo zdarza się, że doskwiera nam ich brak. Wtedy pomocny może okazać się zabieg chirurgicznego przeszczepienia włosów. Poznajmy kilka faktów.

Kiedy przeszczepiać włosy?

Zazwyczaj powodem decyzji o przeszczepie włosów jest łysienie o podłożu androgenowym. Te zaburzenia hormonalne dotykają w większym stopniu mężczyzn, ale kobiety również. Niepożądane będą zakola, łysina na czubku głowy czy placki przerzedzonych włosów z prześwitującą skórą głowy. Z utratą włosów mamy również do czynienia przy stosowaniu chemioterapii czy w przypadku występowania blizn na głowie.

Na czym polega przeszczep włosów w San-Medical?

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Polega na pobraniu fragmentu skóry lub samych mieszków włosowych z okolicy owłosionej i zaimplantowanie ich na okolicę objętą łysieniem. Najnowszą metodą przeszczepiania włosów jest metoda FUE (czyli Follicular Unit Extraction), polegająca właśnie na przeniesieniu w nowe okolice samych mieszków włosowych za pomocą specjalistycznych narzędzi. Miejsce pobrania mieszków do przeszczepu jest mało widoczne, a w przypadku dłuższych włosów można je jeszcze lepiej ukryć.
Przeszczepić można również zarost na brodę, brwi, a nawet owłosienie łonowe.
Po zabiegu mogą pojawić się naturalne miejscowe reakcje organizmu takie jak zaczerwienie i opuchlizna, które powinny samoistnie ustąpić po kilku dniach.

Czy to już na zawsze?

Raz przeszczepione włosy po wyrośnięciu już nie wypadną z nowego miejsca, ponieważ mieszki włosowe mają zakodowaną dotychczasową odporność na działanie hormonów androgenowych, odpowiedzialnych za łysienie.

Pierwsze efekty zabiegu można obserwować po trzech miesiącach, a końcowy, długotrwały efekt osiąga się po około roku.

Więcej informacji o zabiegach przeszczepu włosów można znaleźć tutaj https://www.san-medical.pl/

Same korzyści!

Decyzja o przeszczepie włosów nie powinna stanowić problemu, ponieważ zawsze będzie to dobra decyzja. Osoby cierpiące z powodu łysienia lub mankamentów innego pochodzenia naprawdę mogą dzięki temu odzyskać poczucie własnej wartości i poprawić znacząco jakość życia. Płeć ani wiek nie mają tu znaczenia. Można zapomnieć o peruce, wiecznie noszonej czapce czy skrupulatnie układanej fryzurze z rzadkich włosów. Warto odnowić swój wygląd i cieszyć się życiem!

Dodaj komentarz