Protetyk w Warszawie

20 lip

Protetyk w Warszawie

O tym, że powinno się uczęszczać na regularne wizyty do dentysty (najlepiej dwa razy w roku), wie chyba każdy. Czasem jednak leczenie zębów wymaga spotkania z protetykiem. Czym się on dokładnie zajmuje i gdzie go znaleźć w Warszawie?

Czym się zajmuje protetyk?

Kim jest protetyk? To stomatolog, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem wad zgryzu, chorób narządu żucia oraz bezzębia. Musi on posiadać wiedzę z wielu dziedzin jak chirurgia szczękowa, radiologia czy laryngologia. Głównym jego zadaniem jest uzupełnianie ubytków zębów i straconych tkanek uzębienia. Braki w uzębieniu mogą wynikać z rozmaitych przyczyn, jak choroba, doznany uraz czy wypadek samochodowy. W przywracaniu uzębienia nie chodzi jedynie o względy estetyczne, ale również o polepszenie stanu zdrowia pacjenta oraz zapobieganie rozwojowi zmian w jamie ustnej. Do zadań protetyka należy również tworzenie protez i aparatów zębowych. Często współpracuje on z gabinetami stomatologicznymi i działa na ich zamówienie.

Gdzie znaleźć dobrego protetyka w Warszawie?

Protetyk do akcji wkracza wtedy, kiedy leczenie dentystyczne jest niewystarczające. Specjaliści często ze sobą współpracują, co pozwala na usprawnienie procesu leczenia. Najlepiej udać się więc do renomowanego protetyka, który pracuje w zespole. Dlaczego? Po pacjent jest wtedy pod kompleksową opieką. Jak jednak go znaleźć? To nie takie trudne w przypadku mieszkańców stolicy i okolic. Na warszawskim Mokotowie znajduje się popularny gabinet Dentyści pod 1. Jego atutem jest to, że skupia on różnych specjalistów w jednym miejscu. Dentysta, ortopeda czy protetyk mogą więc ze sobą bez problemu współpracować, a pacjent nie musi za każdym razem udawać się do nowej placówki. Protetycy zatrudnieni w gabinecie to doświadczone i odpowiednio wykwalikowane osoby, które podejmują się leczenia nawet znaczących ubytków zębowych. Również osoby starsze, borykające się z utracą zębów są widziane mile w gabinecie. Pracownicy gabinetu dbają o dobrą atmosferę i profesjonalną usługę. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.dentyscipod1.pl/oferta/protetyka/.

W przypadku dużych ubytków zębowych wizyta u dentysty może nie wystarczyć. Na szczęście protetyka to dziedzina stomatologii, która potrafi „przywrócić” utracone zęby. Warto jednak zaufać wykwalifikowanym specjalistom, którzy znają się na swoim fachu. Mieszkańcy Warszawy znają ich w gabinecie Dentyści pod 1 – to miejsce, gdzie szybko wraca nadzieja na wyleczenie zębów i poprawę ich wyglądu.

Dodaj komentarz