Profesjonalne pistolety dla lakiernictwa.

02 lis

Profesjonalne pistolety dla lakiernictwa.

pistolety lakierniczeWykonywanie powłok lakierniczych na wysokim poziomie, wymagać będzie posiadania odpowiedniego wyposażenia warsztatu, bez którego trudno będzie osiągnąć jakikolwiek poziom. Przede wszystkim trzeba będzie mieć odpowiednio przygotowany i wentylowany warsztat, w którym zagwarantowana będzie czysta atmosfera, wolna od lotnych zanieczyszczeń, negatywnie wpływających na jakość realizowanych prac. Ponadto trzeba będzie posiadać odpowiedni sprzęt do lakierowania, czyli odpowiednie pistolety lakiernicze, które w bardzo dużym zakresie będą wpływać na jakość wykonywanych powłok lakierniczych. Zobaczmy zatem, w które pistolety warto tutaj zainwestować, aby spełniały swoje zadanie i pozwalały na profesjonalną realizację prac lakierniczych.

Rola pistoletu lakierniczego w procesie.

Musimy tutaj przede wszystkim zdać sobie sprawę, iż jakość wykonania oraz sam model pistoletu lakierniczego będzie wywierać ogromny wpływ na możliwości, jakie będzie miał pracownik, realizujący pracę. Warto tutaj więc zobaczyć, jakiego rodzaju pistolety mamy do dyspozycji, aby sprawdzić, które modele będą najlepiej sprawdzać się w profesjonalnych warsztatach lakierniczych. Tak więc, na chwilę obecną mamy do wyboru cztery modele pistoletów lakierniczych, o różnych parametrach technicznych i możliwościach a są to:

  • Pistolety lakiernicze HP (High Pressure – wysokie ciśnienie) – To zdecydowanie najstarsza generacja pistoletów lakierniczych. Największą ich wadą jest wysokie ciśnienie robocze powodujące duże rozpylenie materiału a przez to wpływające na straty w toku pracy.
  • Pistolety HVLP (High Volume Low Pressure – pistolety niskociśnieniowe) – Są to pistolety zdecydowanie bardziej oszczędne od przedstawionych wyżej, aczkolwiek do prawidłowej pracy wymagają mocniejszego kompresora.
  • Pistolety LVLP (Low Volume, Low Pressure – pistolety niskociśnieniowe z niskim zużyciem materiałów) – Stanowią połączenie obydwu przedstawionych wyżej technologii. Na chwilę obecną sa to najbardziej zaawansowane technologicznie pistolety lakiernicze, oferujące zdecydowanie najlepsze możliwości.
  • Pistolety LVMP (Low Volume Middle Pressure czasem określane skrótem RP – pistolety niskociśnieniowe o średnim zużyciu powietrza) – pistolety o ciśnieniu porównywalnym do pistoletów HVLP, przy nieco obniżonym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze.

Jakie pistolety kupić?

Na chwilę obecną na rynku znajdziemy wielu producentów, aczkolwiek nie wszyscy będą w stanie dostarczyć nam dobrych jakościowo urządzeń. Sam typ pistoletu jeszcze nie przeświadcza o jego możliwościach, bowiem istotne będzie także to, w jaki sposób i z jakich materiałów został wyprodukowany. Na dzień dzisiejszy najbardziej będą polecane pistolety Optima dla lakierników, bowiem jest to jeden ze zdecydowanie lepszych producentów dostarczających nam zdecydowanie najlepszych warunków do pracy w przemyśle lakierniczym. Pistolety lakiernicze Optima zapewniają doskonałe parametry w połączeniu z wysokim poziomem jakości wykonania, a to z kolei będzie się przekładać na wygodę i jakość pracy.

Dodaj komentarz