Powrót do korzeni

01 gru

Powrót do korzeni

ustroń zakład uzdrowiskowy przyrodoleczniczyDawno temu, gdy granice Polski były pozamykane, gdy w sklepach były jednie sprzedawczynie, gdy na drogach królowały maluchy, polskim centrum turystycznym był Beskid Śląski. Ludzie ciągnęli tutaj tłumami by pospacerować po górach czy pojeździć na nartach. Czasy się jednak zmieniły. Granice są otwarte, w sklepach głowa boli od różnorodności towarów do wyboru, po drogach jeżdżą samochody wielu marek, zarówno wschodnich, jak i zachodnich, lecz jedna rzecz się nie zmieniła. Beskid Śląski dalej jest rajem dla turystów. Obok Wisły, Ustroń jest jedną z najbardziej rozchwytywanych przez turystów miejscowością. Uzdrowiskowy profil miejscowości świadczy o czystości powietrza, które tam panuje, więc odpoczynek od miejskich obłoków dymów na pewno pozytywnie wpłynie na osoby chorujące na górne drogi oddechowe.

Co zwiedzać?

Przede wszystkim turystyka w Ustroniu opiera się głównie na aktywnej stronie rekreacji, jednak nie brakuje tutaj także czegoś dla wielbicieli kultury czy po prostu relaksu. Szlaki turystyczne przebiegające przez góry wytyczone zostały z myślą o każdym, znajdziemy więc szlaki dla osób z wieloletnim stażem w chodzeniu po górach, jak i dla osób które zaczynają swoją przygodę pośród gór i lasów. Po długim marszu polecamy wybrać się na basen solankowy, w którym słone opary skutecznie oczyszczą wasze płuca. Po kąpieli w basenie można rozłożyć się w grocie solnej, w której odprężająca muzyka da wam do zrozumienia, że nie za bardzo chce się stamtąd wychodzić. Osoby, które od leżakowania wolą się pocić, mogą skorzystać z kortów tenisowych czy pohasać po drzewach w parku linowym. Dla osób z dziećmi szczególnie warto wybrać się do Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie podziwiać można między innymi żubry, czy muflony. Od czasu do czasu w amfiteatrze organizowane są pokazy przez pobliski dom kultury, które zawsze dają widzom wiele satysfakcji.

Gdzie spać?

W tejże mieścinie istnieje wiele hotelików, moteli, schronisk, ogólnie wszelakiej maści obiekty hotelowe w Ustroniu oferują nocleg w mniej, lub bardziej dogodnych warunkach. Gdy zaplanowana wycieczka okaże się dużym wydatkiem, można zakwaterować się w małym przydrożnym hoteliku, a gdy pieniądze nie grają roli dostępne są apartamenty. Różnorodność jest bardzo duża, i nikt nie będzie miał problemu braku swojej niszy cenowej.

Czy jechać?

Oczywiście. Ustroń jest pięknym miejscem pełnym uroku. Każda osoba która tu przyjedzie wywiezie stąd miłe wspomnienia, które często będzie wspominać wieczorami z rodziną, a zdjęcia z wycieczki będą hitem, gdy w gościnę przyjadą znajomi.

Dodaj komentarz