Pompy spalinowe wysokiej wydajności.

08 lut

Pompy spalinowe wysokiej wydajności.

Stosowane obecnie pompy spalinowe wysokiej wydajności to bardzo nowoczesne jednostki, zapewniające maksymalnie wysokie parametry pracy. Na rynku znajdziemy stosunkowo sporo dostawców tego typu pomp o wysokiej wydajności. Starczy chociażby wymienić producentów takich jak Flygt, Mody Pumps, Global Pumps, Geco Power czy też wielu innych. Są to światowi liderzy jeśli chodzi o dostarczanie na rynek przemysłowy techniki pompowej. Jeśli więc w toku prowadzenia naszej działalności będziemy musieli sięgać po różnorodne rozwiązania pompowe, warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Z całą pewnością umożliwi nam to w przyszłości podejmowanie lepszych decyzji w doborze rozwiązań, niezbędnych do konkretnych, stawianych przed nami zadań.

Gdzie stosowane są pompy spalinowe wysokiej wydajności?

O ile klasyczne pompy zatapialne będą stosowane przede wszystkim przy odwodnieniach miejscowych, oraz w użytku prywatnym, to już pompy spalinowe wysokiej wydajności to sprzęt o zastosowaniu typowo przemysłowym. Tego typu pompy trafiają przede wszystkim do zakładów wodociągów i kanalizacji, do pracy na liniach przesyłowych. W tej grupie znajdziemy również wysokowydajne pompy spalinowe dla żwirowni, czy też do innych zakładów zajmujących się wydobyciem i obróbka surowców kamiennych. W każdym razie, chodzi tutaj o sytuacje, gdzie koniecznym jest pompowanie wody lub innego medium z bardzo dużą wydajnością.

Pompy te charakteryzować się będą bardzo solidną konstrukcją oraz licznymi, nowoczesnymi technologiami zabezpieczającymi pompę przed uszkodzeniem. Pojawiają się tam wszelkiego rodzaju czujniki, wychwytujące zagrożenia i od razu reagujące na ich pojawianie się. Dzięki temu, pompy spalinowe wysokiej wydajności charakteryzują się o wiele lepszym poziomem żywotności. W przypadku zwykłych pomp zatapialnych nie będziemy mieć do czynienia z tego typu technologiami. Wynika to jednak z faktu tego, iż pompy te nie są przeznaczone do pracy w ruchu ciągłym, w bardzo trudnych warunkach. Wobec tego też, nie ma tutaj do czynienia z tak istotnymi i poważnymi zagrożeniami, jak w przypadku pomp spalinowych wysokiej wydajności pracujących w żwirowniach, kopalniach, czy też w zakładach wodociągowych i kanalizacyjnych.

Koszty inwestycji w nowoczesne pompy o wysokiej wydajności.

Trzeba tutaj także pamiętać, iż tego typu pompy spalinowe wysokiej wydajności będą stosunkowo kosztownym rozwiązaniem. Takich jednostek nie kupuje się na co dzień. Bardzo często są one także przed zakupem dostosowane do indywidualnych preferencji i wymagań danego zastosowania. Dlatego też i koszty inwestycji będą tutaj dość wysokie. Należy pamiętać, iż jedna pompa wysokiej wydajności może pociągać za sobą koszty rzędu nawet kilkudziesięciu, lub kilkuset tysięcy złotych. Są to z całą pewnością wysokie koszty, których nie każda firma będzie w stanie ponieść. Niemniej jednak inwestycja jest jak najbardziej rozsądna, bowiem pompy te charakteryzują się długą żywotnością i bardzo dobrymi warunkami eksploatacji.

Dodaj komentarz