Młot hydrauliczny do firmy budowlanej.

03 lut

Młot hydrauliczny do firmy budowlanej.

Obecnie, niemal każda firma budowlana dysponuje już odpowiednim, niezbędnym sprzętem ciężkim. Posiadając więc koparkę, minikoparkę, czy też miniładowarkę, warto dodatkowo zainwestować w młot hydrauliczny, który znacznie poszerzy możliwości jej eksploatacji. Jest to narzędzie które pozwala nam na realizację zadań związanych z wyburzeniami przede wszystkim, ale nie tylko. Przy pomocy młotów wyburzeniowych można także realizować prace takie jak wbijanie palików fundamentowych, zbrojeniowych, czy też nawet zagęszczanie gruntu. Wszystko to za pomocą odpowiednich nakładek na młot hydrauliczny. Warto więc przyjrzeć się temu narzędziu nieco bliżej, szczególnie jeśli dysponujemy w firmie odpowiednim do jego obsługi sprzętem ciężkim.

Ile kosztuje typowy młot hydrauliczny do miniładowarki?

Jeśli decydujemy się na zakup młota do minikoparki czy też miniładowarki, koszty zakupu będą oczywiście niższe, niż w przypadku młotów do dużych koparek. Jest to w zasadzie stosunkowo normalne i wynika z wielkości narzędzia. Można tutaj powiedzieć, iż najprostszy młot hydrauliczny do miniładowarki będzie nas kosztować w granicach kilkunastu tysięcy złotych, choć znajdziemy z całą pewnością także droższe narzędzia. Kupując młot na rynku wtórnym, czyli narzędzie używane, możemy zaoszczędzić nawet połowę tej sumy, aczkolwiek nie zawsze będzie to rozwiązaniem korzystnym. Trzeba tutaj bowiem pamiętać, iż na narzędzia używane nie dostaniemy gwarancji od producenta, a to spore utrudnienie w przypadku uszkodzeń młota. Trzeba będzie bowiem samodzielnie przeprowadzić naprawy, bądź ponieść z tego tytułu, czasami nawet całkiem spore koszty.
Dlatego też, dla większości użytkowników, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie młot hydrauliczny w pełni nowy, prosto od producenta. Młot hydrauliczny wybrany przez autoryzowanego dostawcę, który precyzyjnie dopasuje go do modelu posiadanej przez nas miniładowarki. To na pewno przełoży się na większą trwałość i lepsze warunki eksploatacji młota hydraulicznego w firmie.

Do czego przyda się młot wyburzeniowy w firmie budowlanej?

Jak sama nazwa wskazuje, młot wyburzeniowy będzie przydatny przede wszystkim do prac związanych z wyburzeniami. Aczkolwiek musimy tutaj podkreślić, młoty hydrauliczne do minikoparek i miniładowarek, raczej nie będą dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o wyburzenia per se. Tego typu narzędzia, raczej sprawdzą się przede wszystkim w mniejszych pracach, związanych na przykład z usuwaniem przeszkód gruntowych podczas prac ziemnych. Będą także stosowane przy rozbiórkach starych nawierzchni chodnikowych, czy też bitumicznych. Jeśli zaś chodzi poważne prace wyburzeniowe, to trzeba będzie sięgnąć po bardziej wydajne młoty wyburzeniowe, montowane na dużych koparkach gąsienicowych.

Podsumowanie.

Trzeba tutaj więc powiedzieć, iż kupując młot hydrauliczny dla firmy budowlanej, kluczowe jest jego właściwe dobranie względem posiadanej maszyny. Trzeba także zwrócić uwagę na kwestię jego zastosowania. Tak, aby był w pełni wykorzystany w toku realizacji prac budowlanych. W końcu wydając całkiem spore pieniądze na zakup młota hydraulicznego, warto aby był on w firmie wykorzystany do granic możliwości.

Dodaj komentarz