Pompowanie cieczy agresywnych chemicznie.

17 lip

Pompowanie cieczy agresywnych chemicznie.

Skuteczne pompowanie cieczy agresywnych chemicznie, jest zadaniem trudnym do przeprowadzenia. W tym bowiem przypadku niezbędne będzie zastosowanie odpowiednio dobranych pomp, wykonanych z odpowiednich materiałów, zapewniających zabezpieczenie przed cieczami agresywnymi chemicznie. W tym zakresie, znajdziemy stosunkowo sporo modeli pomp zatapialnych, które pozwolą nam na bezpieczne pompowanie cieczy agresywnych chemicznie. Oczywiście, będą to pompy stosunkowo bardziej kosztowne, co wynika z faktu zastosowania zupełnie innych niż standardowe, materiałów do produkcji pompy.

Jak zrealizować pompowanie cieczy agresywnych chemicznie?

Przede wszystkim więc, musimy ustalić kwestię tego, w jakim zakresie ciecz jest agresywna chemicznie. W większości przypadków, do pompowania solanki, czy też wody morskiej, wykorzystywane będą pompy, wykonane ze stali nierdzewnej. Niemniej jednak w przypadku innych substancji chemicznych, w przypadku ścieków przemysłowych, czy też innych cieczy agresywnych chemicznie, stal nierdzewna może się okazać niewystarczającym rozwiązaniem. W takich przypadkach, poszczególni producenci stosują różnorodne rozwiązania, zapewniające bezpieczne pompowanie cieczy agresywnych chemicznie. Aby więc zapewnić sobie jak najlepsze i jak najbardziej bezpieczne warunki odwadniania w tego typu przypadkach, trzeba będzie ustalić z jakiego rodzaju cieczą agresywną chemicznie mamy do czynienia, oraz jaką w danym przypadku zastosować pompę, od jakiego producenta. Tak, aby pompowanie cieczy agresywnych chemicznie, mogło być przeprowadzone w pełni bezpiecznie.

Zużycie pomp zatapialnych przy cieczach agresywnych chemicznie.

Trzeba w tym przypadku także zwrócić uwagę na fakt, iż pompowanie cieczy agresywnych chemicznie, będzie zawsze prowadzić do szybszego zużywania się pomp. Nawet profesjonalne pompy kwasoodporne będą w tym przypadku się zużywać. Ciecze agresywne chemicznie, będą zawsze wywierać negatywny wpływ na stan techniczny pompy. Dlatego też w tym przypadku, kluczową kwestią będzie dbałość o użytkowane pompy kwasoodporne. Każdorazowo po przeprowadzonej pracy, trzeba będzie pompę bardzo dokładnie oczyścić i przepłukać. Tak, aby ciecz agresywna chemicznie nie wywierała negatywnego wpływu na pompę przez nadmiernie długi czas.

Podsumowanie.

Musimy tutaj więc podkreślić, iż pompowanie cieczy agresywnych chemicznie, będzie zawsze w pewnym zakresie szkodliwe dla samej pompy. Nawet jeśli będziemy w tym zakresie wykorzystywać najlepsze pompy kwasoodporne, to także będą one zawsze ulegać szybszemu zużywaniu się, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych pomp zatapialnych i pompowania cieczy nie wykazujących agresywności chemicznej. Dlatego też, pompowanie cieczy agresywnych chemicznie, powinno być realizowane w sposób, zapewniający jak największe zabezpieczenie stosowanej pompy, przed nadmiernym kontaktem z cieczą, mogącą prowadzić do korodowania elementów pompy.

Dodaj komentarz