Nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie pompowania ścieków i odwadniania.

26 lut

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie pompowania ścieków i odwadniania.

kl_instalacja igłofiltrowaW ciągu ostatnich kilkunastu lat na rynku urządzeń do odwadniania i pompowania wszelkiego rodzaju mediów, w tym także zanieczyszczonych, mamy do czynienia z bardzo intensywnym postępem technologicznym. Urządzenia oferowane przez producentów, są coraz bardziej wydajne i trwałe, a co za tym idzie, prac z ich zastosowaniem jest efektywniejsza. Oczywiście idzie za tym także koszt ich zakupu, który staje się coraz wyższy, niemniej jednak każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z faktu tego, iż lepiej jest wyłożyć większe pieniądze na zakup profesjonalnego urządzenia niż kupić sprzęt tańszy i cały czas być zmuszonym do jego naprawiania.

Odwadnianie metodą igłofiltrową.

W procesie odwadniania terenów podmokłych, mamy do czynienia z zastosowaniem nowoczesnych instalacji igłofiltrowych, które bardzo skutecznie potrafią osuszyć tereny podmokłe i zabezpieczyć je na czas prowadzenia robót przed napływająca woda gruntową. Tego typu rozwiązania technologiczne będą wykorzystywane właśnie w przypadku prowadzenia prac w terenie o bardzo wysokim poziomie wody gruntowej, ale także podczas prowadzenia robót w terenie przybrzeżnym rzek, jezior i innych zbiorników wodnych. Odpowiednio dobrane igłofiltry zamontowane w prawidłowy sposób, będą tworzyć tutaj naturalną ścianę zaporową dla napływającej wody gruntowej, odsysając ją do kolektorów ssących i odprowadzając na bezpieczną odległość. W zakresie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w tym przypadku, przede wszystkim trzeba będzie zwrócić na nowoczesne agregaty tłokowe, które gwarantują nam stałą wydajność pracy niezależnie od ilości pompowanej wody, co gwarantuje prawidłowy poziom odprowadzania napływowych wód gruntowych z terenu prowadzonych robót ziemnych.

Pompowanie ścieków.

W kwestii nowoczesnych rozwiązań do zastosowania w przepompowniach ścieków, mamy do czynienia przede wszystkim z zestawami pomp i agregatów pracujących w kooperacji. Obecnie tworzone są całe baterie agregatów, co gwarantuje nam utrzymanie wysokiej sprawności i wydajności pompowania nawet w przypadku konieczności przeprowadzenia serwisu jednego agregatu. Zawsze też na podorędziu będą pompy zatapialne do zastosowań przy pompowaniu ścieków, wykorzystywane głównie w razie konieczności zatrzymania agregatów i przeprowadzenia ich serwisowania. Jest to bardzo ważne, bowiem dzięki takim rozwiązaniom, zawsze mamy możliwość przeprowadzenia modernizacji przepompowni bez konieczności zatrzymywania jej pracy, co w tym przypadku odgrywa bardzo ważną rolę. Można więc powiedzieć, iż w tym przypadku nowoczesne rozwiązania technologiczne przyczyniają się do znacznego podniesienia wydajności i efektywności prowadzonych prac przy pompowaniu ścieków, a jest to bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę.

Dodaj komentarz