Majowa wycieczka do Hiszpanii.

20 kw.

Majowa wycieczka do Hiszpanii.

kadyks 1Długi weekend majowy zbliża się do nas coraz większymi krokami, a co za tym idzie, warto już teraz przemyśleć kwestię tego, jak spędzimy ten czas, tym bardziej, iż biorąc trzy dni urlopu, będziemy mieć do wykorzystania cały tydzień wolnego od pracy. Wśród wielu różnych rozwiązań w tym zakresie, jednym z ciekawszych może się okazać wycieczka do Hiszpanii, w trakcie której będziemy mieć niesamowita możliwość przybliżenia sobie tamtejszej kultury, poprzez zwiedzanie zabytkowych miast hiszpańskich, jak również zaspokojenie swoich instynktów poprzez zdobywanie lokalnych szczytów górskich. Tym bardziej, iż Hiszpania z reguły zawsze będzie witać nas piękną pogodą.

Dlaczego Hiszpania?

Przede wszystkim dlatego, iż niezależnie od pory roku tutaj będziemy mogli liczyć na całkiem korzystny zakres temperatury powietrza, co sprzyja aktywności fizycznej. Bardzo ważną zaletą wyjazdu do Hiszpanii jest także liczność wszelkiego rodzaju zabytków, które warto zobaczyć. Będziemy tutaj mieć całe miasta i miasteczka, chociażby takie jak:

  • Kadyks, czyli najstarsze miasto Europy
  • Kordoba, ze swoim słynnym, największym w całej Europie meczetem
  • Sewilla, z największą europejską katedrą
  • Gibraltar, czyli najdalej wysunięty na południe kraniec Europy.

Oczywiście do tego wszystkiego dochodzi także możliwość trekkingu w drugich najwyższych górach Europy, czyli w górach Betyckich. Do tego zawsze dochodzi możliwość wypoczynku nieco mniej aktywnego na Plażach Costa del Sol, co przecież także jest atrakcją nie lada, szczególnie jeśli w kraju akurat w tym okresie pogoda do najciekawszych nie należy. Generalnie rzecz więc ujmując, należy tutaj przyjąć założenie, iż wycieczka do Hiszpanii w weekend majowy to rozwiązanie całkiem korzystne zarówno z punktu widzenia regeneracji naszych sił witalnych podczas wypraw trekkingowych, jak i pod względem turystyczno krajoznawczym, podczas zwiedzania najwspanialszych europejskich zabytków.

Przygotowanie do wyjazdu.

Oczywiście musimy tutaj przede wszystkim uwzględnić, iż wyjazd ten, jako trekkingowi będzie od nas wymagać odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i fizycznego, jak również posiadania niezbędnego wyposażenia. Tutaj co prawda nie trzeba będzie zabierać ze sobą raków i czekana, jak by to miało miejsce w przypadku wyjazdu w Alpy, na zdobywanie czterotysięczników, niemniej jednak w podstawowym zakresie powinniśmy zadbać o profesjonalne wyposażenie górskie, które pozwoli nam bezpiecznie przetrwać cała wycieczkę nawet jeśli doszłoby do nagłego załamania pogody w wyższych partiach gór, co przecież jest jak najbardziej możliwe i dość często nawet spotykane. Jednym słowem wycieczki trekkingowe w Hiszpanii w trakcie nadchodzące, długiego weekendu majowego to jedna z lepszych opcji, na które możemy sobie pozwolić, a co za tym idzie warto już dziś, póki jeszcze zostało troszkę czasu zainteresować się tym zagadnieniem i znaleźć odpowiednią do naszych potrzeb ofertę, która zaspokoi nasze wszystkie w tym zakresie wymagania.

Dodaj komentarz