Luksus pośród przeciętności.

02 sty

Luksus pośród przeciętności.

SONY DSCPrzy wyborze mieszkania nie mamy zasadniczo wpływu na rozkład pokoi, czy przestrzeń do dyspozycji. Rzadko kiedy właściciel bloku pozwala nam na budowę ściany działowej, a budowa kominka wydaje się być niemożliwa, z powodu braku przewodu spalinowego za ścianą. Zatem jak mamy sprawić, byśmy poczuli się w luksusowym apartamencie, jeżeli nie czujemy się dobrze w jego obrębie? Otóż nic z tym nie zrobimy, a pomóc może jedynie zmiana miejsca zakwaterowania. Jeżeli jednak nie przeszkadza nam to, że za oknem zamiast parku czy rynku jest kolejny blok oraz plac zabaw, możemy sprawić, by po zasłonięciu zasłon będziemy mogli odnieść wrażenie, jakbyśmy byli w 5 gwiazdkowym hotelu.

Pomysł przede wszystkim.

Najważniejsza jest wizja. Nie możemy iść do sklepu rozglądać się za tym, co będzie dobrze wyglądać w naszym domu. Takie rzeczy powinniśmy zaplanować wcześniej. Zakupy powinniśmy robić pod wcześniej ustalony schemat. A to modernistyczny minimalizm i stawianie na wolne przestrzenie, a to na barokowy przepych, gdzie wszędzie jest coś, do czego można przykuć wzrok. Oczywiście marmur w łazience i w kuchni znacząco zwiększy standard naszego mieszkania, a w przypadku mieszkań piętrowych schody również powinny być dobierane pod względem stylistyki pasującej do naszej wizji. Schody drewniane z klasycznym wykończeniem w żadnym wypadku nie będą pasować do mieszkania z wielką ilością przestrzeni, gdzie dominują wykończenia w nowoczesnym stylu, takie jak szklane daszki nad drzwiami wejściowymi. Ciekawym wyborem wydaje się być również Art Deco, gdzie do klasycznego już XX wiecznego przedwojennego wystroju dodaje się wizje różnych artystów. A to zawijane schody bądź szafki nieregularnych kształtów. Oczywiście nie możemy trzymać się w ryzach stylistycznych bez przerwy tylko dlatego, że nie było dajmy na to telewizorów w czasach, kiedy styl ten powstał. Możemy oczywiście dodawać nowinki technologiczne w klasycznych stylach, jednak należy je umieścić tak, by nie zakłócały one zbytnio harmonii całego projektu, więc telewizor można zawsze postawić na meblościance z zamykanymi drzwiczkami, by w razie czego można było go schować przed publiką.

Zaplanowane wnętrze gwarancją sukcesu.

Jeżeli przyłożyłeś się do planowania wystroju mieszkania, a gustu odmówić ci nie sposób, możesz być pewien, że będziesz zadowolony z efektu, i mimo sąsiadów i dzieci biegających za oknem, zasłonisz zasłonki, włączysz klimatyzator, i rozsiądziesz się przed kinem domowym, w swoim apartamencie w blokowisku.

Dodaj komentarz