Kupujemy zabawki dla dziecka – porady dla Ciebie.

29 mar

Kupujemy zabawki dla dziecka – porady dla Ciebie.

paper-chain-in-the-dark-1215912-mDługie godziny zabaw, stawianie pierwszych kroków, oswajanie się z nowymi rzeczami, kolorami, kształtami i światem– tak można w kilku słowach określić czas, jakim jest dzieciństwo. Każdy z nas go przeżył, każdy z nas miał zabawki. Jednak kupno zabawek, zwłaszcza tych odpowiednich nastręcza przyszłym rodzicom lub tym którzy już są rodzicami wiele problemów – co zrobić aby wybrać te najlepsze, aby nasze wybory były mądre, oraz co zrobić, aby maluch chciał się nimi bawić, i przede wszystkim, aby były one także rozwijające? Jak ugryźć temat, aby nasz portfel nie cierpiał zbyt mocno, oraz aby w domu nie piętrzył się stos zabawek, którymi nasze dziecko nie jest zainteresowane? Gdzie kupować zabawki? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w wywiadzie, który udało nam się przeprowadzić z osobą, która z dziećmi i zabawkami ma do czynienia każdego dnia – naszym ekspertem jest Pani Joanna, która jest dyrektorem jednego z przedszkoli z pod kieleckiej wsi.

Red: Pani Joanno, w jaki sposób powinniśmy podejść do kupowania zabawek dla dzieci?

Joanna: Przede wszystkim, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak wiek dziecka, gdy jest już starsze to także jego preferencje, ponieważ tak jak i my dzieci mają swój gust, ale także powinniśmy zapoznać się z ofertami różnych sklepów tak aby wybrać najlepszą zabawkę, oraz aby cena nie była dla nas zbyt wysoka. Jeżeli mamy zamiar kupić dziecku zabawkę elektroniczną, taką jak auto na autopilot, lub minidrony które są teraz bardzo popularne, musimy zadać sobie pytanie czy będziemy w stanie poświęcić sto procent czasu naszemu dziecku, gdyż podczas zabaw takim rodzajem zabawek ważny jest nadzór rodzica.

Red:  Czy powinniśmy brać pod uwagę wiek dziecka podczas naszych zakupów?

Joanna: Oczywiście, jest to bardzo ważne, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także ze względów natury psychofizycznej. Po pierwsze, niektóre zabawki mogą być zbyt niebezpieczne dla młodszych dzieci, dlatego powinniśmy odłożyć pomysł o ich zakupie na później – przykładem są małe klocki, które nie nadają się dla małych dzieci, ponieważ maluchy mają tendencje do wkładania przedmiotów do ust, a co za tym idzie taki klocek może zostać połknięty przez naszą pociechę, a tego nie chcemy. Drugi powód, dla którego nie powinniśmy kupować dziecku zabawek, które nie są przeznaczone do jego wieku to po prostu to, że dziecko albo zbyt szybko się znudzi daną zabawką i nie będzie chciało się nią bawić, oraz to, że kupno zabawek na wyrost (co jest niestety zazwyczaj wymysłem rodziców) sprawia że albo dziecko nie potrafi bawić się daną zabawką poprawnie, albo czuje frustracje z powodu niemożliwości bawienia się nią tak jak by chciało. Przykładem mogą być zbyt trudne puzzle – dorosły człowiek czasem ma problem ze złożeniem trudnego obrazu, a co dopiero dziecko. A z drugiej strony, wymagające zabawki czasem kosztują dużo, dlatego szkoda by było, aby zabawka została zniszczona przez dziecko, które nie potrafi się nim poprawnie bawić. Warto także wspomnieć o tym, że dla niemowląt zabawki muszą być lekkie, i wyraziste – oczy powinny być mocno zarysowane, a kolory mocne. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo pieniędzy.

Red: Gdzie kupować zabawki? Czy Internet to dobre miejsce?

Joanna: Internet to bardzo dobre miejsce do kupowania zabawek, jeżeli tylko będziemy mieć dobre źródło, czyli sklep który jest sprawdzony i ma dobre opinie – planetapuchatka.pl czy inne sklepy tego typu są miejscami zaufanymi, starałabym się jednak doradzić, aby omijać takie serwisy jak allegro, ponieważ nie wiemy tak naprawdę kto sprzedaje, i wiele osób skarży się, że zostało oszukanych, niektóre rzeczy są wysyłane z Chin co może spowodować że będziemy mieć doliczone dodatkowe cło i mają zawyżone ceny. Oczywiście nie znaczy to, że sklepy stacjonarne to zły pomysł, każda opcja jest dobra, warto wybrać swoją ulubioną.

Dziękujemy za wywiad Pani Joanno, i mamy nadzieje, że Państwa zakupy będą udane!

Dodaj komentarz