Kocioł węglowy do kotłowni

23 sty

Kocioł węglowy do kotłowni

Kielar Eco SuperWśród wszystkich rozwiązań technologicznych w kwestii ogrzewania naszych domów jednorodzinnych, jednym ze zdecydowanie najbardziej efektywnych, i korzystnych, aczkolwiek wcale nie najbardziej przystępnych cenowo rozwiązań jest zastosowanie kotła węglowego. Jego zalety są wręcz ogromne. Przede wszystkim można tutaj zastosować podajniki opału, dzięki którym nasze prace związane z utrzymywaniem odpowiedniego poziomu ciepła w domu zostaną zminimalizowane poprzez automatyzację procesu przykładania do pieca. Jedynym zajęciem będzie obsługa w zakresie uzupełniania opału w podajniku i usuwaniu popiołów z popielnika, co też wykonywać będziemy raz na kilka dni. Ponadto, tego typu nowoczesne kotły centralne bardzo często wyposażone są także z panel zdanego sterowania, co dodatkowo usprawnia sterowanie parametrami pracy kotła. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem w swoje kotłowni, a co za tym idzie, przyjrzeć się bliżej nowoczesnym technologiom. 

Kotły z podajnikami.

Jeśli chodzi o podajniki materiałów opałowych to jest to rozwiązaniem wyjątkowo korzystne, bowiem za ich pośrednictwem zapewnimy sobie wysoki poziom komfortu obsługi kotła centralnego ogrzewania. Wystarczy tutaj aby raz na kilka dni uzupełnić materiał opałowy w podajniku, aby przez kolejne dni mieć kotłownię z głowy. Jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanych w tym przypadku, na przykład w kotłach produkcji Kielar Eco jest zastosowanie ślimacznicy, który wtłacza węgiel pobierany z podajnika od spodu wprost do paleniska. Proces spalania zachodzi tutaj więc na średnicy wlotu ślimacznicy, zaś świeży węgiel wypych a ten spalany na zewnątrz tak, iż całkowicie przepalony, spada prosto do popielnika. Wygoda i komfort takiego rozwiązania bez wątpienia stoją tutaj na bardzo wysokim poziomie, wobec czego warto rozważyć jego zastosowanie także w swojej, przydomowej kotłowni, aby zaoszczędzić stosunkowo sporo czasu, który zmarnowalibyśmy na ciągłe odwiedzanie kotłowni w celu przykładania do pieca.

Zdalne sterowanie parametrami pracy kotła

Ten aspekt nowoczesnych rozwiązań stosowany w kotłach jest jeszcze bardziej komfortowy, bowiem wszystkie kwestie związane z pracę kotła ustawiamy na zamontowanym w domu panelu centralnym. Jak tylko chcemy aby kocioł zapewnił nam wyższą lub też niższa temperaturę, to nie trzeba tutaj wychodzić do kotłowni, tylko na panelu ustawić odpowiednie wartości, i można o kotłowni zapomnieć. Ponadto tego typu panele bardzo często wyposażone są w odpowiednie sygnalizacje, które poprzez czujniki zamontowane bezpośrednie w kotle, zasygnalizują nam kiedy zaczyna brakować opału w podajniku, czy też kiedy popielnik będzie wypełniony popiołem. Generalnie rzecz ujmując, inwestując w nowoczesne kotły węglowe firmy Kielar warto zaopatrzyć się jednocześnie w odpowiednie podajnik, oraz panel zdalnego sterowania parametrami pracy kotła, aby dzięki temu osiągnąć jeszcze wyższy poziom efektywności pracy naszego kotła. Aby w naszym domu przez cały sezon, panowały odpowiednie dla nas warunki, a nasza praca związana z obsługa kotła była ograniczona do niezbędnego minimum.

Dodaj komentarz