Jednodniowe soczewki kontaktowe

30 paź

Jednodniowe soczewki kontaktowe

Ophthalmology. Soft contact lens insertion.Wiele osób decyduje się na jednodniowe soczewki kontaktowe, ponieważ to duża wygoda w użytkowaniu. Wystarczy rano odpakować nową sztukę, wieczorem ściągnąć soczewkę z oka i wyrzucić do kosza. Nie jest konieczne ich czyszczenie i konserwowanie, czego wymagają inne rodzaje soczewek przeznaczone do wielokrotnego użytku. Należy jednak pamiętać, aby nie nosić soczewek jednodniowych dłużej – dlaczego – na to oraz kilka innych pytań odpowiedzi przedstawimy właśnie w tym artykule! 

Dlaczego soczewki jednodniowe są najlepszym wyborem?

Jak nietrudno się domyślić soczewki jednodniowe przeznaczone są do użytku przez jeden dzień. Lekarze specjaliści twierdzą, że jest to najzdrowszy tryb dla oczu, który niweluje powstawanie bakterii. Trzeba wiedzieć, że na powierzchni soczewki tworzą się różnego rodzaju osady i zanieczyszczenia, które pozostają groźne dla oka nawet w przypadku korzystania ze specjalnych płynów do soczewek. Kolejny aspekt przemawiający za korzystaniem z soczewek przeznaczonych do jednodniowego użytku, to fakt, że charakteryzują się wysoką tlenoprzepuszczalnością, co sprawia, że spojówka pozostaje nawilżona i nawet w przypadku długotrwałego użytkowania nie dochodzi do podrażnień. Nie bez znaczenia będzie także tzw. uwodnienie oka, które również wpływa na powyższe. Obecnie soczewki wyposaża się w specjalne systemy, które pozwalają zwiększyć nawilżenie oka. To właśnie dlatego, gdy każdego dnia zakładamy świeżą soczewkę, nawilżenie pozostaje na najwyższym poziomie.

Jednodniowe soczewki kontaktowe – jak korzystać?

Soczewki jednodniowe są elastyczne i miękkie, dzięki czemu z łatwością można je założyć, jak i ściągnąć. Po całym dniu użytkowania wystarczy wyrzucić soczewkę do kosza, a następnego dnia odpakować nową parę. Soczewki sprzedawane są najczęściej w opakowaniach po 30 sztuk zatem, gdy wyposażymy się po jednym opakowaniu na każde oko, zapas wystarczy na cały miesiąc.

Wybierz soczewki Acuvue!

Acuvue to renomowany na całym świecie producent soczewek kontaktowych. W ofercie naszego sklepu dostępne są jednodniowe soczewki kontaktowe dla osób z różnego rodzaju wadami i schorzeniami wzroku. Będą to soczewki kontaktowe dla prezbiopów, astygmatyków, a nawet kolorowe soczewki kontaktowe. Wszystkie produkty tworzone są przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu zapewniają najwyższą jakość, jak również nieinwazyjne działanie. Zachęcamy do skorzystania z jednej z naszych serii soczewek MOIST, TrueEye, Advance, Oasys. Wszystkie soczewki jednodniowe dostępne są w naszym sklepie internetowym i pochodzą z pewnego źródła od oryginalnego producenta – poznaj soczewki na https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Dodaj komentarz