Jak przygotować pomieszczenie akumulatorowni?

29 wrz

Jak przygotować pomieszczenie akumulatorowni?

bezpieczna akumulatorowniaPomieszczenie w którym realizowany będzie proces ładowania akumulatorów, powinno być prawidłowo przygotowane, aby w toku działania nie powodować żadnych zagrożeń. Zarówno dla pracowników, jak i dla pozostałego mienia przedsiębiorcy. Kluczowe będzie tutaj prawidłowe przygotowanie wnętrza pomieszczenia, i jego wyposażenie w niezbędny sprzęt, który przyczyni się do utrzymanie bezpieczeństwa ładownia akumulatorów. Oczywiście pociąga to za sobą pewne koszty, jednakże są one absolutnie koniecznie, aby utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa na obiekcie. Przyjrzyjmy się wobec tego, w jaki sposób powinno być przygotowanie pomieszczenie akumulatorowni, aby w toku ładowania baterii trakcyjnych nie dochodziło do żadnych nieprzyjemnych zdarzeń.

Wyposażenie pomieszczenia akumulatorowni.

Przede wszystkim, trzeba będzie poczynić odpowiednie inwestycje w niezbędne wyposażenie pomieszczenia akumulatorowni wewnątrz. Trzeba tutaj stosunkowo sporych nakładów, aczkolwiek bez nich, w zasadzie będziemy od razu narażeni na wszystkie, najczęściej pojawiające się w tym przypadku zagrożenia. Tak więc, kwestiami najważniejszych będą tutaj następujące elementy:

  • Ściany wewnętrzne oraz podłoga powinny być wykonane z materiału kwasoodpornego.
  • Pomieszczenie należy wyposażyć w własny, niezależny system elektryczny
  • Należy zainwestować w system detekcji wodoru, który będzie automatycznie uruchamiać wentylację, w przypadku wykrycia nadmiernego stężenia.
  • Należy doprowadzić bieżącą wodę.
  • Koniecznie trzeba także zadbać o instalację elektryczną i oświetlenia, aby nie powodowały zagrożenia wybuchu pożaru.

Są to stosunkowo spore inwestycje, niemniej jednak, absolutnie niezbędne, jeśli chcemy osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa podczas ładowania baterii trakcyjnych. W przypadku niedopełnienia powyższych wytycznych, zagrożenia związane z ładowaniem akumulatorów będą automatycznie wzrastać, a tego należy za wszelka cenę unikać.

W co jeszcze wyposażyć akumulatorownie?

Oczywiście powyższe informacje nie wyczerpują w całości zagadnienia bezpiecznej i wygodnej pracy przy ładowaniu baterii trakcyjnych. Aby akumulatorownie spełniały wszystkie wymagania, należy jeszcze poczynić dodatkowe inwestycje. Oczywiście na całym obiekcie wprowadzamy absolutny zakaz palenia tytoniu oraz używania otwartego ognia, aby wyeliminować przypadkowe doprowadzenie do sytuacji zagrożenia wybuchowego. Inwestujemy także w profesjonalne wózki na akumulatory, które pod spodem posiadają odpowiednią wannę ze stali kwasoodpornej na wypadek wycieku z akumulatorów. Do tego kupujemy także wózki serwisowe, które ułatwią nam prace przy akumulatorach, bez konieczności ich przestawiania. Można bezproblemowo na przykład uzupełnić płyny w akumulatorach za pomocą takiego wózka serwisowego.

Generalnie trzeba tutaj przyznać, iż będziemy mieć do czynienia z pewnymi zagrożeniami, które należy zneutralizować, aczkolwiek, przede wszystkim, trzeba zachować zdrowy rozsądek. Trzeba działać tak, aby samemu nie przyczyniać się do powstawania zagrożenia, a tak niestety bardzo często to wygląda, że sami przedsiębiorcy są przyczyną największych zagrożeń.

Dodaj komentarz