Estetyczne kanały instalacji elektrycznych.

18 wrz

Estetyczne kanały instalacji elektrycznych.

kanał instalacyjny_cabloplus_468x499Montaż instalacji elektrycznej z reguły realizowany był według standardowego schematu. Polegał on przede wszystkim na tym, aby wszystkie przewody w instalacji były chowane w ścianie. Ma to oczywiście swoje zalety, bowiem jest rozwiązaniem odpowiednio estetycznym, jednakże trzeba także zwrócić uwagę na poważna wadę takiego rozwiązania. Otóż w tym przypadku, jakiekolwiek prace renowacyjne czy tez modernizacyjne wymagają kucia ścian, co już najlepszym rozwiązaniem nie jest. Alternatywą mogą się tutaj okazać kanały instalacji elektrycznych. Specjalne kanały, montowane głównie w płaszczyźnie ściany, co znacznie usprawnia i ułatwia jakiekolwiek prace na gotowej już instalacji.

Jak montowane są kanały instalacji elektrycznych?

Warto tutaj przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, w jaki sposób są montowane wspomniane kanały instalacji elektrycznych. Otóż w tym szczególnym przypadku, podczas prac montażowych, także należy wykuć odpowiednie kanaliki w ścianach. Z reguły będą one nieco głębsze niż grubość kanałów montażowych. Następnie kanały instalacji elektrycznych osadzane są w kanałach ściennych w taki sposób, aby po przykryciu ich maskownicą, całość była idealnie w płaszczyźnie ściany. Dzięki takiemu podejściu, po przykryciu kanału, będzie on tworzyć ze ścianą jedną płaszczyznę, a to zapewni odpowiedni efekty estetyczny. Pozwala nam na zastosowanie maskownicy w tym samym kolorze co ściana, dzięki czemu uda się ją idealnie ukryć. Można także zastosować inny kolor, jeśli będzie nam to odpowiadać pod względami estetycznymi.

Generalnie rzecz biorąc, kanały instalacji elektrycznych stanowią rozwiązanie bardzo korzystne, wobec czego warto o tego typu kwestiach myśleć. Może się bowiem okazać, iż w większości przypadków, będziemy mogli z takich rozwiązań skorzystać w naszych domowych instalacjach elektrycznych.

Zalety stosowania kanałów instalacji elektrycznych.

Warto także zwrócić uwagę na kwestię tego, iż stosowanie kanałów instalacji elektrycznych niesie za sobą określone korzyści. Są one na tyle istotne z użytkowego, eksploatacyjnego punktu widzenia, iż stale zastosowanie tego typu kanałów zyskuje na popularności. Do najważniejszych zalet w tym zakresie należy tutaj bez wątpienia zaliczyć następujące kwestie:

  • Wysoki poziom estetyki montażu przewodów elektrycznych.
  • Możliwość dopasowania kolorystyki listwy maskującej, co korzystnie wpływa na możliwości wykończenia wnętrz.
  • Łatwy dostęp do prowadzonych wewnątrz przewodów instalacji elektrycznych oraz innych.
  • Możliwość montażu gniazdek bezpośrednio na kanałach instalacji elektrycznych – należy skrócić maskownicę o szerokość odpowiadającą ilości gniazdek, a następnie specjalne gniazdka montowane są na specjalnych zatrzaskach.

Przede wszystkim więc mamy tutaj wyjątkowo łatwy dostęp do wszystkich przewodów, toteż prace związane z naprawą czy też modernizacją instalacji nie będą wymagały ingerencji w ściany. Zdejmujemy maskownicę i możemy bez problemów realizować wymagane prace.

Dodaj komentarz