Czystość atmosfery roboczej w lakiernictwie.

01 lip

Czystość atmosfery roboczej w lakiernictwie.

kabina lakiernicza kabiny lakiernicze betaJednym z kluczowych aspektów osiągnięcia wysokiej jakości realizowanych prac lakierniczych, będzie utrzymanie maksymalnie wysokiego poziomu czystości wewnętrznej atmosfery roboczej. Jest to kwestią wręcz najważniejszą, bowiem wszystkie lotne zanieczyszczenia, jeśli przedostaną się do strefy nakładania lakieru, będą się z nim mieszać i wywierać negatywny wpływ na jakość powłok lakierniczych. Koniecznością będzie tutaj więc zainwestowanie w odpowiednie systemy oczyszczania powietrza. Filtry ścienne, podłogowe, czy też wręcz dodatkowa kabina lakiernicza, a przede wszystkim system wentylacji z oczyszczaniem powietrza. Będą to kluczowe inwestycje w tym przypadku, gwarantujące osiągnięcie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych.

Instalacja nawiewno wywiewna z filtracją powietrza.

Podstawową inwestycją w tym przypadku będzie centrala nawiewno-wywiewna. Jej zadaniem będzie przede wszystkim wymiana powietrza z otoczeniem, co będzie przekładać się na wyższy komfort warunków pracy. Poza tym, w kanałach nawiewnych należy dodatkowo zamontować filtry kieszeniowe, które będą przechwytywać wszystkie, zewnętrzne zanieczyszczenia lotne. Oczywiście żaden filtr nie wychwyci wszystkich zanieczyszczeń, toteż pewna ich część przedostanie się do wnętrza pomieszczeń warsztatowych, gdzie będzie trzeba pracować nad ich dalszym przechwytem. W tym celu wykorzystywane są na przykład filtry sufitowe, ścienne i podłogowe. Będą one przechwytywać unoszące się wewnątrz zanieczyszczenia zewnętrzne, których nie wychwycono w systemie wentylacji. Poza tym, wewnątrz warsztatu także generowane są zanieczyszczenia takie jak pył i kurz. Je także należy przechwycić, aby osiągnąć maksymalnie dogodne warunki do lakierowania. Dobre filtry sufitowe dla zakładów lakierniczych będą co prawda dość kosztowne, jednakże efektywność ich przechwytu zanieczyszczeń jest bardzo wysoka. Ich zastosowanie znacznie podniesie warunki realizacji prac lakierniczych.

Dodatkowa kabina lakiernicza wewnątrz warsztatu lakierniczego.

Ostatecznym rozwiązaniem, które w największym zakresie zapewnia idealne warunki do pracy lakierniczej, jest kabina lakiernicza. Jest to jakby dodatkowe pomieszczenie stawiane wewnątrz warsztatu. Na rynku znajdziemy różnorodne kabiny lakiernicze, o różnych wymiarach i różnym wyposażeniu. Ponadto trzeba będzie także zaopatrzyć się w profesjonalne filtry przeznaczone do kabin lakierniczych. Musimy bowiem pamiętać, iż kabiny te posiadają własny system filtracji zanieczyszczeń. Dzięki temu w ich wnętrzu panują warunki wręcz idealne do prac lakierniczych. Koszty co prawda będą tutaj dość wysokie, niemniej jednak, jeśli chcemy osiągnąć dobre warunki do realizacji prac lakierniczych, tego typu inwestycje będą niezbędne. Ostatecznie chodzi tutaj przecież o osiągnięcie dobrych jakościowo realizacji prac lakierniczych. Będzie się to bowiem przekładać na poziom zadowolenia klientów. Zadowolony klient zaś, będzie bardzo chętnie wracać do naszego warsztatu z kolejnymi zleceniami. Jest to podstawą prowadzenia biznesu z nastawieniem na zysk.

Dodaj komentarz