Czapka dla myśliwego.

23 sty

Czapka dla myśliwego.

czpka myśliwska z kamuflażemUbranie myśliwego to stosunkowo złożona kwestia. Trzeba tutaj zainwestować dość spore pieniądze w sporą ilość elementów ubioru, przy czym każdy będzie odgrywać swoją, bardzo ważną rolę. Szczególnie ważne jest prawidłowe skompletowanie ubioru na sezon zimowy, kiedy mamy do czynienia z wybitnie trudnymi warunkami pogodowymi. W lesie bardzo często będziemy mieć wtedy duże ilości śniegu, a w wielu miejscach także oblodzenia. Temperatura będzie spadać niejednokrotnie o wiele bardziej niż w terenie zabudowanym. Dlatego też, należy zadbać o ciepłe ubrania, które zagwarantują komfort termiczny w trakcie polowania, a jednocześnie nie będą w negatywny sposób wpływać na swobodę ruchów myśliwego.

Ciepła odzież myśliwska

Przede wszystkim więc musimy tutaj zwrócić uwagę na skompletowanie odpowiedniego zestawu zimowej odzieży myśliwskiej. Powinien gwarantować wysoki poziom zabezpieczenia termicznego, a jednocześnie nie krępować ruchów myśliwego. Dobra będzie więc odzież nowoczesna, stosunkowo cienka, wykonana w najnowszych technologiach, z najlepszych jakościowo materiałów. Będzie ona gwarantować wystarczająco wysoki poziom komfortu termicznego, co pozwoli nam utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, przy dostatecznej swobodzie ruchów. W skład naszego zestawu zimowej odzieży myśliwskiej powinny wchodzić elementy takie jak:

  • Kurtka myśliwska – jako okrycie wierzchnie. Powinna spełniać nie tylko funkcje zachowania komfortu termicznego, ale być także odpowiednio funkcjonalna. Tak aby zapewniała wygodną i komfortową eksploatację.
  • Spodnie myśliwskie – ocieplane i solidne, z dobrego jakościowo materiału. Powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i ocieplane, aby nogi były w pełni zabezpieczone przed chłodem
  • cienka czapka myśliwska z kamuflażem – zapewniająca utrzymanie dobrej temperatury w obrębie głowy i uszu. Jest to bardzo ważny element ubioru zimowego dla myśliwych. Głowa i uszy będą tutaj najbardziej narażone na wychłodzenie na mrozie. Dobra, cienka czapka myśliwska z kamuflażem, będzie nie tylko zapewniać utrzymanie ciepła, ale jednocześnie nie pozwoli na nadmierne pocenie się skóry głowy.
  • Bielizna termiczna – jako odzież zapewniająca w pierwszym zakresie zabezpieczenie przed zimnem. Dobra jakościowo odzież termiczna, czyli w tym przypadku kalesony oraz bluza, będą w stanie zagwarantować bardzo dobry poziom zabezpieczenia przed chłodem.

Dodatkowe elementy do odzieży zimowej

Warto tutaj także zwrócić uwagę na kwestie związane z dodatkowymi elementami odzieży myśliwskiej, które mogą podnieść poziom komfortu termicznego podczas polowań w sezonie zimowym. Jednym z ciekawszych rozwiązań może się tutaj okazać odzież z ogrzewaniem. Co prawda jest to bardzo kosztowne rozwiązanie, niemniej jednak w przypadku polowania z ambony, sprawdzające się wręcz doskonale. Tutaj, jak dobrze wiemy, myśliwy raczej będzie większość czasu spędzać w bezruchu, a to nie sprzyja utrzymaniu dobrej ciepłoty ciała. Dodatkowa, wewnętrzna odzież z ogrzewaniem, zasilana z Power Banku na USB, będzie w tym przypadku rozwiązaniem wręcz idealnym. Oczywiście dogrzewanie będzie tutaj ograniczone czasowe, jednakże nie musimy przecież grzać się cały czas. Tutaj wystarczy co jakiś czas załączyć grzanie, aby organizm nieco rozgrzać i unormować temperaturę ciała.

Dodaj komentarz