Aplikacje przydatne dla trenera personalnego

22 sty

Aplikacje przydatne dla trenera personalnego

trener personalny 4Dynamiczny rozwój technologii zdecydowanie ułatwił nam funkcjonowanie. W telefonach, komputerach czy tabletach przechowujemy masę danych i informacji, z których na co dzień korzystamy. Jednak zdobycze technologii, mogą się przydać również w sferze zawodowej – mowa zwłaszcza o aplikacjach mobilnych, które ułatwią nam robienie notatek czy przesyłanie plików. A z jakich aplikacji powinien korzystać każdy nowoczesny trener personalny? A może chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zostać profesjonalnym trenerem personalnym? 

Aplikacje dla trenerów personalnych – przegląd

Fitatu to świetnie zaprojektowana i niesamowicie funkcjonalna aplikacja, która przyda się nie tylko trenerom personalnym. Dzięki niej będziesz mógł sprawdzić kaloryczność oraz skład każdego posiłku. Co więcej, skanując kody kreskowe, szybko i skutecznie sprawdzisz, czy konkretne jedzenie wpasuje się w twoją dietę lub dzienną ilość zaplanowanych kalorii. Kolejną z popularnych aplikacji jest oczywiście Endomondo, czyli świetny pomocnik dla każdego, kto uwielbia biegi, spacery czy wypady rowerowe. Dzięki zbieraniu i analizie danych nie tylko poinformuje Cię o skuteczności treningu, ale także zasugeruje, co powinieneś w nim zmienić. System osiągnięć i powiadomień może być niezwykle skuteczną motywacją do treningów. Obie te aplikacje mogą przydać się podczas pracy trenera personalnego, warto je jednak polecić każdemu, kto chce kontrolować swój trening i dietę.

Kursy i szkolenia Wrocław

Nie można też zapomnieć o aplikacjach, które nie mają wiele wspólnego ze sportem czy treningiem, mogą jednak skutecznie ułatwić jego planowanie czy kontrolowanie. Prosta aplikacja Excela pomoże ci prowadzić zapiski z treningów, zbieranie i konfiguracje danych, dzięki czemu łatwiej odnajdziesz się wśród swoich uczniów. Kolejną propozycją jest aplikacja Bussiness Calendar, który pomoże ci ustalać i kontrolować harmonogram ćwiczeń i spotkań na siłowni z klientami.

Jak zostać trenerem personalnym – kurs trenera personalnego we Wrocławiu

Zawód trenera personalnego wpadł dziś na bardzo podatny grunt, sport i trening stały się bowiem bardzo popularne, a i świadomość na temat wpływu jakościowego treningu na efekty wzrosła. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na trening, który jest kontrolowany przez profesjonalistę. Jeśli jednak chcesz połączyć sport i karierę zawodową, niezbędne są wiedza i umiejętności, które pozwolą ci zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy – możesz je zdobyć dzięki specjalnym kursom i szkoleniom, takim jak kursy trenera personalnego Wrocław.

Dodaj komentarz