Co powinieneś wynająć – lawetę czy autolawetę?

29 paź

Co powinieneś wynająć – lawetę czy autolawetę?

Co powinieneś wynająć – lawetę czy autolawetę?Pomoc drogowa to w dzisiejszych czasach codzienność – niezależnie od tego, czy doszło do nieprzyjemnej awarii, stłuczki, czy też z różnych względów musimy odholować nasz samochód w określone miejsce. Potrzeba tego rodzaju rodzi szansę dla tych, którzy planują rozpocząć biznes związany ze świadczeniem usług typu wynajem lawet, jak również dla tych, którzy są w potrzebie. Im więcej przedsiębiorstw, tym lepsza szansa na zalezienie jednego, odpowiadającego nam cenowo i pod względem świadczonych usług.

Czym różni się laweta od autolawety?

W potocznym rozumieniu obu terminów praktycznie niczym. Oba określenia stosuje się wobec pomocy drogowej, której zadaniem jest przetransportowanie pojazdu uszkodzonego bądź niezdatnego do jazdy po drogach publicznych. Dopiero w bardziej technicznej terminologii pojawia się istotna różnica. Jeżeli przyjrzymy się definicjom obu określeń, to dowiemy się, że autolaweta to samochód ze specjalną platformą do przewożenia pojazdów, zaś laweta to platforma, która służy do zabezpieczenia pojazdów przed wypadnięciem. W praktyce większość z indywidualnych klientów zdecyduje się na autolawetę, podczas gdy firmy postawią na wynajem lawet zdolnych do przewiezienia większej ilości pojazdów.

Czy autolaweta przyjeżdża wyłącznie do wypadków?

Usługi pomocy drogowej przeznaczone są do awarii wszelkiego rodzaju: pękniętej opony, uszkodzonych mechanizmów czy właśnie stłuczek lub poważniejszych wypadków, kiedy należy odholować uszkodzony samochód z drogi, ponieważ zakłóca ruch i uniemożliwia sprawny przejazd.

Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość wykorzystania autolawety. Po zakupie samochodu, kiedy nie jest on jeszcze zarejestrowany, co znaczy, że nie może się poruszać pod ulicach miasta, musimy go w jakiś sposób przenieść na nasz podjazd, podwórko czy działkę. Właśnie w tym celu wynajmuje się autolawety.

Czy wynajem lawet opłaca się kierowcom?

Zarówno kierowcy indywidualni prowadzący auto, jak i przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą, naprawą czy wymianą pojazdów, korzystają na tego rodzaju usługach, ponieważ związane są one z jednorazową opłatą w razie potrzeby, nie zaś kosztowym i czasami niepotrzebnym nabywaniem aut i platform. Jeżeli zaistnieje okoliczność, przez którą konieczne jest wezwanie i wynajem lawet, wtedy płaci się za określoną usługę i po zakończeniu zlecenia nie musimy się martwić o dalsze koszty. Jest to dobra alternatywa dla małych przedsiębiorstw, a zwłaszcza dla kierowców indywidualnych.

Kiedy myślimy o skorzystaniu z konkretnej oferty, warto się zastanowić, czy będzie to zlecenie w ramach firmy, czy tylko jednorazowa pomoc drogowa potrzeba do zażegnania kryzysu na drodze. W zależności od przeznaczenia, możemy wybrać albo autolawetę, albo lawetę, czyli platformę do przewozu kilku pojazdów lub maszyn.

Dodaj komentarz