Brykiet z trocin. Czy warto inwestować w produkcję?

03 maj

Brykiet z trocin. Czy warto inwestować w produkcję?

Brykiet z trocin, to obecnie jeden z lepszych materiałów opałowych, jeśli chodzi o piece kominkowe. Jest to materiał charakteryzujący się niskim poziomem emisji zanieczyszczeń, oraz wysokim poziomem energetyczności. Obecnie zaś, możliwe jest także wytwarzanie brykietu w bardzo zróżnicowanych kształtach. Dzięki temu też, możliwe jest jego spalanie w zróżnicowanych piecach kominkowych. Oczywiście aby produkcja brykietu była opłacalna, należy zadbać o prawidłowe przygotowanie całego procesu produkcyjnego. Należy także dysponować dostępem do odpowiedniej ilości materiału wsadowego, czyli trocin. W każdym razie, brykiet z trocin jest materiałem dobrym i energetycznym, a co najważniejsze z punktu widzenia potencjalnego producenta, także bardzo popularnym.

Jak wytwarzać brykiet z trocin?

Przede wszystkim, trzeba będzie zadbać o prawidłowe przygotowanie pomieszczeń magazynowych oraz produkcyjnych. W tym procesie, kluczową rolę odgrywać będzie zabezpieczenie materiału wsadowego, czyli trocin, oraz wyrobu gotowego przed wilgocią. Musimy pamiętać, iż nadmierne zawilgocenie trocin, może nawet całkowicie uniemożliwić ich brykietowanie. Nadmierne zawilgocenie gotowego brykietu będzie prowadzić do jego rozpadania się. Poza tym, zbyt duża ilość wilgoci w brykiecie, będzie też negatywnie wpływać na jego spalanie. W takich sytuacjach, będzie widoczna wyraźna strata kaloryczności. Wynika to z faktu tego, iż nadmierna ilość energii cieplnej, wytwarzanej przez spalanie gazu drzewnego, będzie marnowana na odparowanie wody z brykietu.

Po przygotowaniu pomieszczeń i zabezpieczeniu ich przed wilgocią, należy zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy brykieciarki. Obecnie najpopularniejsze są brykieciarki dostarczane przez firmę Briklis Polska. Są to nowoczesne maszyny, zapewniające nam bardzo wysoki poziom wydajności produkcji. Pozwalają także na wytwarzanie brykietu z trocin w zróżnicowanych formach. Dzięki temu, wytwarzany brykiet z trocin, będzie spełniać wymagania szerokiej grupy odbiorców, co oczywiście przekładać się będzie na efektywność produkcji oraz sprzedaży.

Skąd brać materiał wsadowy?

Decydując się na brykiet z trocin, trzeba jeszcze mieć możliwość sprawnego pozyskiwania dużych ilości trocin. Te zaś, najlepiej będzie pozyskiwać ze stolarni przemysłowych oraz tartaków, gdzie traktowane są, jako odpad produkcyjny. Możliwe jest więc zagospodarowanie kupionego w przystępnych cenach odpadu produkcji tartacznej i stolarskiej i przetworzenie go w brykiet z trocin o doskonałych walorach energetycznych.

Podsumowanie

Musimy tutaj więc podkreślić, iż brykiet z trocin, będzie jednym ze zdecydowanie lepszych materiałów opałowych jeśli chodzi o ekologię ogrzewania naszych domów. Proces jego wytwarzania nie należy do specjalnie skomplikowanych, co znacznie ułatwia sprawę z jego wytwarzaniem. Coraz większa grupa osób decyduje się także na ogrzewanie swoich domów z zastosowaniem pieca kominkowego w którym można efektywnie spalać brykiet z trocin. Z całą więc pewnością, inwestycja w linie produkcyjną do brykietu, będzie jak najbardziej trafiona i ma bardzo realne szanse na to aby się zwrócić i w przyszłości generować dość konkretne przychody.

Dodaj komentarz