Zioła i skuteczność ich stosowania.

26 maj

Zioła i skuteczność ich stosowania.

świeżość-roślin_19-126123Nie od dziś wiadomo, iż stosowanie ziół w wielu przypadkach okazuje się zbawienne dla naszego organizmu. Już ludzie pierwotni z cała pewnością stosowali wszelkiego rodzaju okłady z ziół, a nawet napary ziołowe, których zadaniem było leczenie i łagodzenie wielu dolegliwości zdrowotnych. Wiedza ta była przez nich przekazywana z pokolenia na pokolenie, zaś nowości pojawiały się z reguły zupełnie przypadkowo. Niemniej jednak faktem jest, iż wytrwałości naszych przodków zawdzięczmy współczesny obraz ziołolecznictwa, a co za tym idzie, możemy całkiem skutecznie leczyć wiele schorzeń i dolegliwości, bez konieczności korzystania z lekarstw farmakologicznych, które nie zawsze są tak zbawienne dla naszego organizmu, jakby się to mogło wydawać i jak to stwierdzają wszystkie koncerny farmaceutyczne.

W czym zioła są lepsze?

Oczywiście powstaje tutaj natychmiast pytanie w czym zioła lepsze? Czy rzeczywiście są lepsze, czy też może tylko jest to konkurencja dla koncernów farmaceutycznych, która także chciałaby trochę się dorobić na kosztach leczenia? Otóż, zioła maja tę przewagę nad lekami farmaceutycznymi, iż w ich przypadku z reguły nie mamy do czynienia z negatywnie działającymi, często wręcz szkodliwymi składnikami, wymaganymi w lekach w celu utrzymania ich długiego okresu przydatności do spożycia. Leki farmaceutyczne to silny skład chemiczny przede wszystkim, a co najważniejsze bardzo często są to środki zbędne i szkodliwe dla naszych organizmów, wywołujące niepożądane działania w dłuższej perspektywie czasowej. Dlatego też zioła, w tym przypadku są o wiele lepszym i bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż terapia ziołowa rzadko kiedy może przyczynić się do powstania innych schorzeń, zaś w przypadku terapii farmakologicznej, ryzyko wzrasta kilkakrotnie. Dlatego też, zioła będą dla nas rozwiązaniem o wiele lepszym, niż jakiekolwiek inne terapie farmakologiczne.

Kiedy można stosować terapie ziołowe?

Zastosowanie terapii ziołowych, możliwe jest praktycznie w każdym przypadku, aczkolwiek trzeba tutaj pamiętać o tym, aby każdorazowo, każde leczenie skonsultować z lekarzem, który będzie mógł skutecznie określić, czy w danym przypadku nie zachodzi czasem potrzeba intensywnego leczenia farmakologicznego, bowiem trzeba pamiętać, iż takie przypadki chorobowe także się zdarzają. Po prostu nie powinniśmy tutaj na własna rękę leczyć się z jakichkolwiek chorób, a zawsze korzystać z porady specjalisty, który zagwarantuje nam wysoki poziom bezpieczeństwa leczenia, co w naszym przypadku będzie kwestia zdecydowanie najważniejszą. Po prostu, tak samo, jak w wielu innych przypadkach, zioła będą skuteczne wtedy, kiedy będą rozsądnie stosowane, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a nie na własna rękę, często bez jakiejkolwiek wiedzy z zakresu ziołolecznictwa, co może niestety doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a tego powinniśmy za wszelką ceną unikać.

Dodaj komentarz