Ustawa śmieciowa o nasza codzienność

11 lut

Ustawa śmieciowa o nasza codzienność

nowa ustawa śmieci W ostatnim czasie bardzo głośno jest we wszystkich mediach o nowej ustawie śmieciowej, która przewiduje tutaj obowiązek opłacania wywozu nieczystości z terenów swoich posesji dla każdego właściciela. Wygląda to troszkę dziwnie, bowiem od dnia 1 lica 2013 roku, czyli od dnia kiedy w życie wejdzie nowa ustawa śmieciowa, będziemy mieli obowiązek opłacania wywozu nieczystości, zaś obowiązek podpisania umowy z firmą zajmująca się wywozem, przejmie od nas gmina, my zaś tylko będziemy płacić za wywóz. Opłata będzie zryczałtowana i wyniesie w większości przypadków, około 10 złotych od osoby, co oczywiście budzi wśród wielu z nas spore kontrowersje.
Okazuje się jednak, iż w inny sposób nie można ukrócić procederu wywozu nieczystości do lasu, czy też ich spalania w kotłowni, bowiem tak długo jak będzie to proceder opłacalny, tak długo będzie też praktykowany. Dlatego też, nowa ustawa śmieci, zmuszając niejako każdego do płacenia za wywóz nieczystości, wywiera jednocześnie na każdym presję, aby nieczystości wywoził, bowiem skoro i tak za tę czynność musi zapłacić, to nie opłaca się ich palić, a tym bardziej wyrzucać do lasu. Obecnie trwa szeroko zakrojona kampania informacyjna śmieci, dzięki której możemy się przekonać, iż nowa ustawa śmieciowa, nie ma wcale na celu ograbianie nas z naszych ciężko zarobionych pieniędzy, ale przede wszystkim ma za zadanie zadbać o jakość środowiska, co jest przecież kwestią niezwykle istotną.
Musimy tutaj także pamiętać o tym, iż w większości przypadków, będziemy tutaj mieli do czynienia z dodatkowymi premiami dla osób bardziej ekologicznych, czyli tych, segregujących odpady w domach we własnym zakresie. Te osoby, obowiązkowo, w myśl nowej ustawy zapłacą za wywóz nieczystości jeszcze mniej, co oczywiście ma na celu przede wszystkim przekonanie ludzi do tego, iż bycie ekologicznym się opłaca. Po prostu inaczej chyba nie da się wykreować wśród społeczeństwa postawy ekologicznej, co z całą pewnością wynika z tego, iż problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska przez nas, odczują dopiero przyszłe pokolenia, przez co też, osoby palące śmieci w piecu, nie przejmują się skutkami tego procederu, bowiem ich te skutki już nie będą dotyczyły.

Dodaj komentarz