Trekking na Korsyce.

03 lis

Trekking na Korsyce.

GR20-Korsyka-4Wyjazd na trekking w górskie rejony to zawsze bardzo dobra forma wypoczynku, szczególnie dla osób które nie mogą sobie pozwolić na zbyt dużą aktywność fizyczną co dnia. Należy jednakże zdać sobie sprawę z tego, iż nie każdy trekking górski będzie dobry dla każdego z nas. Niektóre szlaki trekkingowe, chociażby takie jak szlak GR20 na Korsyce, wymagają odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Nie są po prostu przeznaczone dla amatorów, wobec czego raczej nie warto wybierać się na takie wyjazdy bez pewnego przygotowania, polegające na pokonaniu innych, mniej wymagających szlaków. Jeśli jednak posiadamy jakieś doświadczenie trekkingowe, jest to jedna z najlepszych opcji na jakie możemy sobie obecnie pozwolić. Zobaczmy zatem, jak przygotować się do wyjazdu, i czego spodziewać się na trasie. 

Podstawowe informacje na temat przygotowania.

Aby przygotować się do wyjazdu na trekking szlakiem GR20, przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę ze specyfiki tego trudnego szlaku. Poniżej w kilku punktach przedstawiamy podstawowe informacje na temat szlaku.

  • Jest to szlak o długości 180km
  • Przejście szlaku GR20 na Korsyce, wymaga poświęcenie co najmniej 15 dniu, przy założeniu siedmiogodzinnego marszu dziennie.
  • Na całym szlaku jest tylko kilka wyjątkowo trudnych miejsc, w których zostały zainstalowane dodatkowe łańcuchy.
  • Schroniska nie dysponują wystarczającą ilością miejsc noclegowych, wobec czego trzeba ze sobą zabrać namiot.
  • Zaopatrzenie można uzupełniać tylko w schroniskach
  • Należy zabrać zapas wody, gdyż jej uzupełnianie jest możliwe tylko w nielicznych punktach.

Widzimy więc bardzo wyraźnie iż jeśli chodzi o trekkingi na Korsyce to szlak GR20 prezentuje się dość wymagającym. PO prostu amatorzy raczej nie powinni nawet myśleć o tym wyjeździe, a w pierwszej kolejności skupić się na tym, aby pozyskać niezbędne doświadczenie na innych, mniej wymagających szlakach trekkingowych. Pokonanie szlaku GR20 na Korsyce powinno być traktowane raczej jako zwieńczenie każdego pasjonata wędrówek górskich, a nie miejsce w którym pozyskiwać będziemy doświadczenie.

Jak się przygotować do wyjazdu na trekking na Korsyce.

Przede wszystkim należy zadbać o dobre przygotowanie kondycyjne i fizyczne. W końcu pokonanie 180km w 15 dni to wymagające zadanie, tym bardziej, że każdego dnia na plecach trzeba taszczyć ze sobą cały swój dobytek. Porządne buty będą tutaj podstawowym elementem wyposażenia. Co prawda specjalistyczne wyposażenie alpinistyczne na szlaku GR20 nie jest potrzebne, niemniej jednak czasem może się okazać przydatne. W wielu miejscach na szlaku konieczne będzie wspinanie się na skały, czy też przeciskanie pomiędzy nimi. Jak już wspomnieliśmy wcześniej trzeba będzie także zaopatrzyć się w namiot, który pozwoli nam na bezpieczne nocowanie na terenie schroniska. Dobry i ciepły śpiwór także będzie bardzo przydatny, szczególnie, że niekiedy noce na Korsyce bywają dość chłodne.

Dodaj komentarz