Organizacja konferencji w górach.

27 lip

Organizacja konferencji w górach.

Zorganizowanie konferencji w górach, niezależnie od tego czy będzie to sympozjum naukowe, czy też konferencja biznesowa, wymaga sporo wysiłku. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż w miejscowościach górskich, takich jak Szczyrk, czy też Zakopane, a nawet Ustroń, niewiele znajdziemy obiektów w których będą dostępne sale konferencyjne, a jak już takowe są, to z reguły też mają stosunkowo spore obłożenie. Dlatego też trzeba będzie planować całą konferencję ze stosunkowo sporym wyprzedzeniem, aby zagwarantować sobie możliwość najmu sali konferencyjnej, oraz zaplanować cały przebieg spotkania wraz z rozrywkami w czasie wolnym. Zobaczmy w takim razie, jak się za to wszystko zabrać.

Podstawowe zadania przy organizacji konferencji w Szczyrku.

Weźmy sobie przykładowo, że będziemy koniecznie chcieli zorganizować konferencję w Szczyrku, i to nie bez kozery, bowiem jest to miejscowość dość dobrze skomunikowana z okolicznymi większymi miastami, a poza tym blisko tutaj zarówno z Czech, Słowacji, jak i Niemiec, co pozwala nam na dość wygodny dojazd gości zagranicznych. Aby zapewnić sobie wszystko jak należy warto przestrzegać kilku podstawowych punktów, a będą to:

  • Odpowiednio wczesna organizacja konferencji, najlepiej z 6-cio miesięcznym wyprzedzeniem, aby zarezerwować dogodny termin jej przeprowadzenia.
  • Organizacja zakwaterowania i wyżywienia dla wszystkich zaproszonych gości, prelegentów i słuchaczy.
  • Zaplanowanie rozrywek na czas wolny (zdobywanie okolicznych szczytów, zwiedzanie okolicy, wspólne imprezy)

Przede wszystkim więc trzeba będzie znaleźć odpowiednie sale do wynajęcia do zorganizowania konferencji w Szczyrku a takich obiektów kilka się znajdzie, przy czym niektóre będą zlokalizowane w hotelach i dość dobrze wyposażone w sprzęt audiowizualny, ułatwiający znacznie cały proces prowadzenia konferencji. W kwestii zaś zakwaterowania, wyżywienia i rozrywek, raczej nie powinno być większego problemu, bowiem w Szczyrku znajdziemy mnóstwo doskonale przygotowanych obiektów hotelowych, wraz z restauracjami, a do tego dochodzą jeszcze wszelkiego rodzaju lokalne restauracje i jadłodajnie, czy też nawet firmy cateringowe.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, w kwestii organizowania konferencji w Szczyrku, zdecydowanie najtrudniejszą kwestią jest zapewnienie sobie możliwości wynajęcia odpowiednich sal konferencyjnych wraz z wyposażeniem audiowizualnym, umożliwiającym przeprowadzenie konferencji. Jeśli opanujemy ten problem, to pozostałe stanowią już błahostkę, przede wszystkim przez wzgląd na obecność licznych hoteli, domów wypoczynkowych i restauracji, gdzie bez trudu zagwarantujemy sobie wyżywienie dla wszystkich uczestników i prelegentów konferencji. Co zaś się tyczy czasu wolnego, to także bez trudu będziemy mogli zorganizować przewodnika, oraz zapewnić całej grupie wstęp na pływalnie, czy też zapewnić możliwość korzystania z hotelowych atrakcji takich jak baseny, sauny, siłownie i jacuzzi.

Dodaj komentarz