Łyżka z przesiewaczem do koparki dla budowlanych.

08 mar

Łyżka z przesiewaczem do koparki dla budowlanych.

Łyżka z przesiewaczem to jedno z tych rozwiązań, które pozwalają w firmach budowlanych znacznie usprawnić realizację pewnych czynności. W tym szczególnym przypadku, chodzi o możliwość skutecznego oczyszczania humusu, przed jego wykorzystaniem do wykończenia obejścia nowo budowanego domu. Dotychczas, w tym zakresie, bardzo często stosowane były przesiewacze bębnowe. Niemniej jednak nie są one aż tak wydajne i nie zapewniają takich samych możliwości jak wspomniana łyżka z przesiewaczem. Inwestując w tego typu łyżkę do posiadanej koparki, zapewniamy sobie możliwość szybkiego i bardzo precyzyjnego oczyszczenia humusu, ale nie tylko. Możliwe jest bowiem jej wykorzystanie także do przesiewania gruzu, i innych materiałów.

Jak skonstruowana jest łyżka z przesiewaczem?

W zasadzie, można powiedzieć, iż łyżka z przesiewaczem jest klasyczna formą łyżki do koparki. Różnica polega na tym, iż na dnie i tylnej stronie łyżki znajduje się specjalny mechanizm przesiewacza. Są to odpowiednio wyprofilowane gwiazdki z tworzywa sztucznego, zamontowane na metalowych, obrotowych wałkach. Gwiazdki są przygotowane i zamontowane w taki sposób, aby podczas obracania zazębiały się wzajemnie, uniemożliwiając tym samym przedostawanie się pomiędzy nimi większych fragmentów humusu, kamieni, czy tez korzeni. Dzięki temu, przesiewany materiał jest oczyszczony bardzo precyzyjnie.

Istnieje oczywiście możliwość pewnej regulacji rozstawu gwiazdek przesiewacza, aby zapewnić sobie możliwość osiewania różnorodnych materiałów, oraz osiągnąć różny sortyment osianego materiału. Generalnie, łyżka z przesiewaczem jest urządzeniem dość wielofunkcyjnym, które możemy wykorzystać zarówno do osiewania humusu z wykopów budowlanych, jak również gruzu czy też nawet odpadów. W każdym przypadku wystarczy odpowiednio wyregulować mechanizm przesiewacza tak, aby dostosować go do zakresu przesiewanego materiału.

Gdzie kupić łyżkę z przesiewaczem?

Jeśli więc w danym przypadku, zdecydujemy iż łyżka z przesiewaczem będzie rozwiązaniem przydatnym w naszej firmie, należy się zastanowić nad jej zakupem. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj oczywiście wizyta u producenta, bądź tez u jego generalnego przedstawiciela. Musimy bowiem pamiętać, iż każda łyżka z przesiewaczem, musi być przede wszystkim prawidłowo dopasowana do koparki z którą będzie współpracować. Chodzi tutaj o to, aby koparka nie była zanadto obciążona łyżką nazbyt dużą, w stosunku do jej gabarytów. W takim bowiem przypadku, ramie koparki będzie nadmiernie eksploatowane co z czasem doprowadzi do jego uszkodzenia.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, w wielu przypadkach, łyżka z przesiewaczem będzie rozwiązaniem dobrym i korzystnym. Trzeba jednak dokładnie przeanalizować to, czy w naszym przedsiębiorstwie, takiego rodzaju sprzęt będzie przydatny. Nie ma bowiem sensu inwestować spore pieniądze w takie urządzenie, jeśli nie będziemy w stanie prawidłowo go wykorzystać w realizacji prac budowlanych.

Dodaj komentarz