Filtrowanie atmosfery pomieszczeń lakierniczych.

27 kw.

Filtrowanie atmosfery pomieszczeń lakierniczych.

Filtr_kieszeniowyJednym ze zdecydowanie najbardziej istotnych aspektów prowadzenia lakierni przemysłowej, jest zadbanie o prawidłowy poziom oczyszczania powietrza w pomieszczeniach lakierniczych, bowiem będzie to wywierać bezpośredni wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. Oczywiście należy także zadbać o to, aby oczyścić odpowiednio powietrze odprowadzane na zewnętrz, aby nie doprowadzać do niepotrzebnego zanieczyszczania środowiska. Zobaczmy wobec tego w jaki sposób podejść do tego, aby prawidłowo zadbać o należyte oczyszczenie atmosfery wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, oraz jak zadbać o oczyszczanie powietrza odprowadzanego na zewnątrz, aby wszystko było w jak najlepszym porządku.

Oczyszczanie powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierniczych.

Aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom czystości powietrza wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, w jak wielkim stopniu, wszelkie zanieczyszczenia będą wywierać negatywny wpływ na jakość realizowanych prac lakierniczych. Każdy drobny pyłek i paproszek będą natychmiast negatywnie wpływać na jakość wykonywanych powłok lakierniczych, wobec czego należy tutaj zadbać o to, aby wszystkie te zanieczyszczenia usunąć, aby atmosfera wewnątrz pomieszczenia lakierniczego, była jak najczystsza. Można tutaj oczywiście zastosować odpowiednie maty filtracyjne, które zapewnią zbieranie zanieczyszczeń lotnych, aczkolwiek najważniejszym zadaniem będzie budowa instalacji nawiewno wywiewnej, w której zamontowane będą odpowiedniej jakości filtry przechwytujące wszelkie zanieczyszczenia, jak również wychwytujące nieczystości chemiczne które odprowadzane będą na zewnątrz wraz z powietrzem z pomieszczeń lakierniczych. Chodzi tutaj o tak zwaną mgiełkę lakierniczą, która jest bardzo szkodliwa dla środowiska, a co za tym idzie, należy zadbać o to, aby w jak największym zakresie wszystkie te zanieczyszczenia przechwycić i usunąć.

Skąd brać filtry i maty filtracyjne?

Oczywiście bardzo poważnym problemem będzie tutaj znalezienie odpowiedniego dostawcy wszelkich filtrów oraz mat filtracyjnych, które zapewnić będą mogły filtrację na najwyższym poziomie. Warto tutaj na przykład zajrzeć na stronę internetową dostawcy filtrów K System (www.ksystem.pl), gdzie z cała pewnością będziemy mogli pozyskać odpowiednie informacje w tym zakresie, a nawet od razu dokonać zakupu odpowiadających nam rozwiązań technologicznych w tym zakresie. Tym bardziej, iż K System zajmuje się dystrybucją filtrów kieszeniowych, kasetowych i mat filtracyjnych najwyższej jakości, a co za tym idzie, możemy mieć pewność, iż będzie to towar gwarantujący nam filtrację na najwyższym poziomie. Stosując rozwiązania z górnej półki, co prawda trzeba liczyć się z wyższymi kosztami, niemniej jednak można spać spokojnie, bowiem wszystkie wymogi sa spełnione, a to w tym przypadku jest przecież kwestią najważniejszą, aby zapewnić sobie dobre warunki do realizacji zleceń, oraz aby nie doprowadzać do zanieczyszczenia środowiska.

Dodaj komentarz