Estetyka oświetlenia wnętrz.

24 lut

Estetyka oświetlenia wnętrz.

plisy2Oświetlenie wnętrz w pomieszczeniach mieszkalnych odgrywa niesamowicie istotny wpływ na nasze samopoczucie oraz komfort codziennej eksploatacji mieszkania, wobec czego warto zwrócić szczególna uwagę na kwestie z tym związane, tym bardziej, że mamy tutaj dość spore pole manewru. Chodzi nam przede wszystkim o oświetlenie dzienne, bowiem kiedy brak już światła słonecznego, możemy skorzystać tylko i wyłącznie z oświetlenia elektrycznego. W przypadku zaś światła dziennego, możemy nie tylko decydować o tym, jak wiele ma go wpadać do poszczególnych pomieszczeń, ale także całkowicie odcinać jego dopływ, lub wpływać na jego barwę. W tym celu trzeba jednak wykorzystać rolety wewnętrzne, bądź w przypadku okien o nieregularnych kształtach plisy.

Rolety wewnętrzne i ich zalety.

Zastosowanie rolet wewnętrznych, niesie za sobą stosunkowo sporo zalet, aczkolwiek mamy tutaj także kilka opcji w kwestii ich montażu. Możemy na przykład zamontować na każde poszczególne skrzydło okienne, osobną roletę, aczkolwiek wtedy nie zawsze uda nam się osiągnąć pełne zasłonięcie przestrzeni okna. W przypadku kiedy zdecydujemy się na zasłonięcie całego okna, wychodząc z roletą poza ścianę, będziemy mogli o wiele lepiej ograniczać napływające światło, co jest szczególnie korzystne w przypadku, kiedy mamy zamiar oglądać na przykład telewizję, zaś przez okno do naszego pomieszczenia wpada silne światło, utrudniając nam nasze plany. Przydatne będzie to także w przypadku kiedy sypialnia znajduje się po słonecznej stronie domu lub mieszkania, a my potrzebujemy odespać nocną zmianę w pracy w ciągu dnia. W takich przypadkach rolety są wręcz niezastąpione, a co za tym idzie, warto skorzystać z takiego rozwiązania i oczywiście dobrać odpowiednie rolety do swoich potrzeb, w odpowiednim kolorze.

Plisy do okien o nieregularnych kształtach.

W przypadku kiedy w domu posiadamy okna o kształtach nieregularnych, czyli na przykład okrągłe, lub też trójkątne, rozwiązaniem pozwalającym na kontrolowanie ilości oraz natężenia wpadającego do wnętrz światła słonecznego, są plisy, czyli specjalnie zaprojektowane rolety, które nieco przypominają błonę skrzydła nietoperza z tyczkami po środku lub po prostu wachlarz. Po pełnym rozłożeniu naszej plisy, okno okrągłe jest całkowicie zasłonięte okrągłym wachlarzem plisy, co pozwala nam na kontrolowanie ilości światła dziennego, wpadającego do pomieszczenia. Przy zastosowaniu plis o odpowiedniej kolorystyce, możemy także w pewnym sensie wpływać na kolorystykę światła wpadającego do wnętrz, a to z kolei pozwala na kontrolowanie nastroju pomieszczenia. Jednym słowem mamy tutaj dość szerokie możliwości, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najważniejszą, bowiem wpływa na nasz komfort i dobre samopoczucie we własnym domu. Zarówno rolety wewnętrzne jak i plisy wszelkiego rodzaju można zakupić w internetowym sklepie pod adresem www.budrim-karolux.pl do którego serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz