Czy wykończenie łazienki w marmurze jest dobrym pomysłem?

22 lip

Czy wykończenie łazienki w marmurze jest dobrym pomysłem?

łazienka w marmurzeŁazienka jest jednym z pomieszczeń, które są zdecydowanie najbardziej narażone na działanie wilgoci. Jakby nie spojrzeć, to właśnie w tym pomieszczeniu, regularnie leje się woda, unosi się para czy też skrapla się wilgoć. Wszystko to będzie wywierać negatywny wpływ na konstrukcję ścian budynku. Wobec tego też, koniecznością jest prawidłowe wykończenie pomieszczenia łazienki, tak, aby zagwarantować maksymalny poziom zabezpieczenia przed negatywnym działaniem wilgoci. Obecnie jednym z lepszych rozwiązań, aczkolwiek bardzo kosztownym, jest wykończenie łazienki w marmurze. Jest to niesamowicie dobry materiał na wykańczanie łazienki, toteż warto taką opcję przemyśleć. Szczególnie jeśli dysponujemy większym zapasem gotówki w trakcie budowy, wykańczania czy też remontu naszego domu.

Koszty wykończenia łazienki w marmurze.

Tak jak już o tym powiedzieliśmy, rozwiązanie to, jest jednym ze zdecydowanie najbardziej kosztownych jeśli chodzi o różne podejścia do wykańczania pomieszczenia łazienki. Marmur jest bardzo kosztownym materiałem, trudnym w wydobyciu i obróbce, wobec czego też, jego cena plasuje się dość wysoko. Wynika to z faktu jego właściwości. Jest to materiał twardy a jednocześnie na tyle kruchy, iż podczas wydobycia, nie jest możliwe zastosowanie materiałów wybuchowych. Zanadto uszkodziłoby to duże bloki marmuru, które są niezbędne aby wycinać spore jego płyty. To wszystko przekłada się na jego dość wygórowaną cenę. Można tutaj szacować, iż wykonanie łazienki w marmurze będzie około 3-4 razy bardziej kosztowne, niż zastosowanie zwykłych płytek ceramicznych.

Niemniej jednak, należy mieć na względzie fakt, iż jest to rozwiązaniem charakteryzującym się licznymi zaletami. Można więc powiedzieć, iż wysokie stosunkowo wydatki, są tutaj w pełni uzasadnione i jak najbardziej będą się w przyszłości zwracać.

Zalety wykonania łazienki w marmurze.

Oczywiście o kwestii estetyki już wspomnieliśmy, i mimo, iż jest to ważna kwestia, nie powinna być przez nas traktowana priorytetowo. Musimy bowiem zdać sobie sprawę z tego, iż marmur jest materiał o wielu zaletach. Jego zastosowanie do wykończenia łazienki w marmurze, będzie się przyczyniać do osiągnięcia wielu innych korzyści, wśród których najważniejszymi są:

  • Zabezpieczenie ścian, podłóg i sufitów przed negatywnym wpływem wilgoci – marmur, jako naturalny kamień jest bardzo odporny na działanie wody. Potrafi ją skutecznie zatrzymywać na swojej powierzchni, dzięki czemu ściany pozostają suche.
  • Wysoki poziom trwałości wykończenia łazienki w marmurze – marmur, jako naturalny kamień, charakteryzuje się bardzo dobrą odpornością na ewentualne uszkodzenia, czy też na działanie innych, zewnętrznych czynników.
  • Możliwość wykończenia całej łazienki w marmurze – poza płytkami ściennymi, sufitowymi i podłogowymi, znajdziemy także kompletne obudowy do armatury łazienkowej.

Należy więc tutaj stwierdzić, iż pomimo dość wygórowanych kosztów realizacji łazienki w marmurze, jest to jednak jak najbardziej dobrym pomysłem. Zapewni nam wysoki poziom estetyki, jak również trwałość i zabezpieczenie ścian łazienki przed działaniem wilgoci.

Dodaj komentarz