Zioła na problemy z trawieniem.

01 lut

Zioła na problemy z trawieniem.

zioła na różne dolegliwościTrudności związane z procesem trawieniem, mogą dotknąć każdego z nas. Warto w takich sytuacjach mieć na podorędziu jakiekolwiek środki zapobiegawcze, aby nie skończyło się zbyt niemiło. Z reguły w wyniku takich dolegliwości dochodzi do różnych sytuacji bólowych, do skurczu jelit, nadmiernej produkcji gazów, wzdęć itp. Zdarzają się ostrzejsze sytuacje, kiedy ostatecznie kończy się na biegunkach i wymiotach. Te ostatnie to jednak najczęściej przyczyna już zatrucia pokarmowego a nie tylko samych trudności z trawieniem. Możemy jednak skutecznie zapobiegać powstawaniu tego typu sytuacji, poprzez stosowanie odpowiedniego podejścia do żywienia, jak również poprzez zażywanie odpowiednich leków ziołowych.

Jakie zioła na regulację trawienia?

Przede wszystkim, zanim w ogóle zaczniemy stosowanie jakichkolwiek leków, czy to ziołowych czy też farmakologicznych, warto zastanowić się nad naszą dietą. Wyeliminowanie z niej ciężkostrawnych produktów, może być jednym z najskuteczniejszych rozwiązań. Wdrożenie do diety większej ilości błonnika, który znajduje się przede wszystkim z nasionach zbóż, może zaowocować poprawą pracy całego układu trawiennego. Jednakże w przypadku, kiedy niestety dopuścimy do takich sytuacji, warto zastosować w pierwszej kolejności następujące zioła pomagające w trawieniu:

  • Łupiny nasienne babki jajowatej – wspomaga pracę jelit oraz proces wypróżniania.
  • Cykoria – a w zasadzie naturalna inulina w niej zawarta – korzystna w przypadku antybiotykoterapii. Zapewnia odbudowę flory bakteryjnej jelit.
  • Błonnik – sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała, oraz ułatwia proces wypróżniania.

Leki ziołowe zawierające te składniki, będą jednymi ze zdecydowanie najlepszych w przypadku problemów trawiennych. Powinniśmy więc starannie przeczytać skład każdego leku, zanim dokonamy jego zakupu. Może się bowiem okazać, iż super preparat na trawienie, nie będzie wcale tak bardzo skuteczny, jak tego chciałby jego producent i dystrybutor.

Gdzie kupić dobre jakościowo zioła pomagające w trawieniu?

Zakup ziół to odrębne zagadnienie. Jedynymi miejscami, w których możemy kupić zioła i mieć pewność, iż są to starannie dobrane zioła o pełnych właściwościach są apteki i profesjonalne sklepy zielarskie. Czasami jednakże trudno będzie nam znaleźć taki sklep w swoim mieście, toteż koniecznością będzie znalezienie sklepów internetowych. Tutaj najbardziej polecanym rozwiązaniem jest Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Pod adresem internetowym bonimed.pl znajdziemy profesjonalny sklep z CZOGS, gdzie będziemy mogli dokonać zakupu jednych z najlepiej dobieranych mieszanek ziołowych. Wszystkie preparaty wykonywane są według sprawdzonych i skutecznych receptur, samego ojca Grzegorza. Ten zaś swoje receptury budował w oparciu o wieloletnie doświadczenia własne, jak również doświadczenia klasztorów, które przez wieków zajmowały się ziołolecznictwem oraz spisywaniem wiedzy w tym zakresie.

Dodaj komentarz