Wykorzystanie geowłóknin TS w budownictwie.

30 lip

Wykorzystanie geowłóknin TS w budownictwie.

geowłóknina_1Geowłókniny typu TS, to jeden z ciekawszych typów geowłóknin, stosowanych przede wszystkim w pracach związanych z budową i unowocześnianiem ogrodu. Geowłókniny tego typu stosowane są przykładowo do zabezpieczania wszelkiego rodzaju tarasów ogrodowych i podjazdów brukowanych. Pozwalają nam także na zabezpieczenie piwnic i fundamentów budynku przed ich przemakaniem. Warto tutaj więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii konstrukcji, właściwości oraz zastosowania geowłóknin Ten Cate TS, bowiem w wielu przypadkach może się okazać, iż ich wykorzystanie przyniesie nam bardzo dobre i konkretne efekty.

Zastosowanie geowłóknin TS.

Powyżej wspomnieliśmy o tym, w jakich przypadkach mogą być wykorzystywane geowłókniny typu TS, aczkolwiek było to tylko powierzchowne potraktowanie tematu, bowiem zastosowań w tym przypadku będziemy mieć dość sporo. Musimy tutaj więc przede wszystkim wyróżnić:

  • Separacja różnorodnych rodzajów gruntu, co pozwala osiągnąć stabilną konstrukcję
  • Filtracja w systemach drenażowych – geowłóknina TS zapobiega tutaj zamulaniu żwiru, w którym znajdują się rury odprowadzające wodę gruntową sprzed ścian budynku.
  • Stabilizacja warstw podbudowy – dzięki zastosowaniu geowłókniny TS, warstwy piasku pod nawierzchniami brukowanymi nie ulegają wypłukiwaniu
  • Zabezpieczenie folii w oczkach wodnych
  • Zabezpieczenie folii basenowej w basenach rekreacyjnych oraz pływackich.

Mamy tutaj więc kilka bardzo profesjonalnych zastosowań dla tego typu geowłókniny, z czego wszystkie mogą być z powodzeniem wykorzystane w naszych własnych ogrodach. W końcu zawsze w obejściu naszego domu będziemy robić przynajmniej malutki taras, jak również dbać o utrzymanie drogi dojazdowej do garażu w dobrym stanie technicznym. Bardzo często będziemy także inwestować we wszelkiego rodzaju oczka wodne, zaś geowłóknina typu TS pozwoli nam tutaj zagwarantować wyższy poziom bezpieczeństwa budowanych przez nas konstrukcji.

Jakość zastosowanej geowłókniny.

Aby jednak osiągnąć wysoki poziom zabezpieczenia wznoszonych konstrukcji ogrodowych, warto zastosować geowłókninę najwyższej jakości. tutaj nie ma miejsca na półśrodki, bowiem pozorne oszczędności, dość szybko przekładać się będą na konkretne straty wynikające z konieczności realizacji napraw i wymian. Na tle wielu innych dostawców, zdecydowanie najlepiej na chwilę obecną prezentują się geosyntetyki Fram Geo, czyli materiały dostarczane przez firmę zaopatrująca większość polskich wykonawców dróg autostrad na dzień dzisiejszy. Jest to dostawca o ugruntowanej już pozycji na rynku, wobec czego, kupując dostarczane przez Fram Geo geosyntetyki, możemy mieć pewność iż dostaniemy najwyższej jakości, w pełni oryginalny produkt, którego zastosowanie nie będzie nastręczać jakichkolwiek trudności. Co prawda nie będą one należały do najbardziej przystępnych cenowo, niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków, cena nie będzie aż tak drastycznie wygórowana. W zamian jednak dostaniemy produkt z górnej półki, którego działanie będzie stać na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz