Walka z gryzoniami w ogrodzie.

29 maj

Walka z gryzoniami w ogrodzie.

dezynsekcjaKażdy z nas z całą pewnością wie jak wiele zniszczeń potrafią wyrządzić wszelkiego rodzaju gryzonie w naszych ogrodach, które po prostu nie zdają sobie sprawy z faktu tego, iż wchodzą nam w szkodę. Są one raczej przekonane, że po prostu mogą zupełnie spokojnie podgryzać korzenie naszych kwiatów, krzewów i drzew owocowych, bowiem po to właśnie je tam nasadziliśmy. Generalnie jednak w momencie, kiedy w okolicy naszego pojawiają się myszy, szczury czy też krety, należy natychmiast się pozbyć, poprzez odstraszanie, bądź też wytrucie, jeśli nie ma innego sposobu. Zobaczmy zatem, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną deratyzację, i na co należy w przypadku jej przeprowadzania zwrócić największą uwagę, aby była ona skuteczne i co najważniejsze, także bezpieczna dla nas samych.

Czym jest deratyzacja?

Deratyzacja, to zbiór zabiegów z użyciem różnorodnych środków chemicznych, mających na celu pozbycie się szkodliwych gryzoni. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o gryzonie takie jak myszy i szczury, które nie tylko wyrządzają wiele szkód w gospodarstwach domowych, ale także przenoszą różnorodne choroby i wirusy, których są nosicielami, a którymi mogą zakazić także i człowieka. Dlatego też ich towarzystwo w naszych gospodarstwach domowych, jest raczej absolutnie niepożądane.

Metody przeprowadzania deratyzacji.

Warto tutaj wspomnieć o fakcie tego, iż deratyzacja przeprowadzana jest na wiele różnorodnych sposób, w zależności od szkodników, których chcemy się pozbyć, oraz od warunków panujących w miejscu ich występowania. Podobnie jak w przypadku dezynsekcji będziemy tutaj mieli do czynienia z metodami kontaktowymi (wywołujące śmierć poprzez kontakt ze skórą), pokarmowymi (gdzie niezbędne jest spożycie trucizny przez szkodnika), jak i oddechowymi (wystarczy aby trucizna dostała się do układu oddechowego ofiary). Można tutaj także znaleźć trucizny powodujące natychmiastową śmierć oraz takie, które wywołują ją dopiero po pewnym czasie. Te drugie są bardziej skuteczne w przypadku większych zbiorowisk szkodników, bowiem myszy czy też szczury, wykazują sporą inteligencję, i są w stanie dość szybko powiązać śmierć towarzyszy ze zjedzonym pokarmem, toteż będą go unikać. Czasami w odpowiednich okolicznościach można zastosować metodę zagazowania gryzoni.

Niebezpieczne gryzonie, występujące w naszych warunkach.

Gryzoni mamy dość sporo, szczególnie tych, które stanowią poważne zagrożenie dla człowieka, aczkolwiek trzeba przyznać, iż najpopularniejszymi są wspomniane już myszy i szczury. Występuje tutaj szczur wędrowny, szczur śniady i mysz polna. W celu przeprowadzania deratyzacji niezbędne będzie zatrudnienie fachowców, którzy będą posiadać odpowiednie środki chemiczne i zabezpieczenie przed ich szkodliwym działaniem na człowieka. Profesjonalna firma DDD Bielsko Biała (DDD – skrót dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja), z całą pewnością przeprowadzi wszelkie działania z o wiele lepszym efektem niż my, a co więcej, przeprowadzana deratyzacja nie będzie przynajmniej stanowić żadnego zagrożenia dla ludzi znajdujących się w pobliżu.

Dodaj komentarz