Utrzymanie taboru samochodów firmowych.

29 kw.

Utrzymanie taboru samochodów firmowych.

autotest_2Własna firma transportowa, będzie jednym z ciekawszych, ale zarazem i bardziej wymagających rozwiązań na niezależność finansową. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki branży. Co prawda możemy tutaj liczyć na praktycznie stały zbyt na usługi transportowe, bowiem sektor ten stale się rozwija, niemniej jednak trzeba także pamiętać o wielu wymaganiach dotyczących tego typu firm, szczególnie w zakresie sprawności technicznej posiadanych na stanie pojazdów. Jednym słowem firmy transportowe mają się stosunkowo dobrze, aczkolwiek są obowiązane do przestrzegania stosunkowo rygorystycznych wytycznych i przepisów, które jednakże mają na celu zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa pracy tego typu firm.

Regularne przeglądy techniczne

Przede wszystkim, najważniejszym wymaganiem w tym przypadku będzie regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych, realizowanych przez wyznaczone stacje obsługi pojazdów, które mają za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo eksploatacji danego pojazdu. W trakcie przeprowadzania tego typu przeglądów wychwycone będą wszelkie nieprawidłowości działania, a co za tym idzie, od razu będziemy zmuszeni do ich usunięcia. Jest to bardzo korzystne, bowiem drobne usterki nie są kosztowne w usuwaniu, a ich pozostawienie bez naprawy prowadzi z reguły do poważniejszych uszkodzeń, których usuwanie będzie już pociągać za sobą stosunkowo duże koszty. Co ważne, aby przeglądy techniczne były zaliczone, a samochody dopuszczone do ruchu drogowego, trzeba będzie obowiązkowe wszystkie usterki wskazane przez serwis usunąć. Najlepiej w autoryzowanym serwisie. Widzimy więc, iż koszty prowadzenia tego typu działalności będą dość wysokie, niemniej jednak w dalszym ciągu jest to branża charakteryzująca się dość wysokim progiem opłacalności, toteż regularnie powstają kolejne firmy tego typu.

Bezpieczeństwo pracy w firmach transportowych.

Tak jak już o tym wspomnieliśmy, w firmach transportowych będziemy mieć do czynienia z dość restrykcyjnymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa pracy, a co za tym idzie, będziemy musieli obowiązkowo przeprowadzać regularne badania techniczne posiadanych pojazdów. Każdy z nich musi być sprawny technicznie w stu procentach, aby mógł zostać dopuszczony, co będzie przekładać się zarówno na bezpieczeństwo samych pracowników obsługujących nasze pojazdy, jak również na kwestie związane z bezpieczeństwem pozostałych uczestników ruchu. Tym bardziej, iż w przypadku pojazdów ciężarowych mamy do czynienia nie tylko z samym pojazdem, ale także wieloma urządzeniami niezbędnymi do utrzymania prawidłowej ich funkcjonalności. Wszystkie niezbędne przeglądy przeprowadzać będzie stacja obsługi pojazdów w Żywcu oraz innych większych miastach, toteż nie powinniśmy mieć większych trudności ze znalezieniem odpowiedniej stacji, na której wykonamy niezbędną diagnostykę i otrzymamy dopuszczenie do ruchu.

Dodaj komentarz