Styl klasyczny we wnętrzach

03 paź

Styl klasyczny we wnętrzach

projektowanie wnętrzKażdy z nas ma swój własny, indywidualny styl. Odnosi się to zarówno do ubierania się, jak i do projektowania wnętrz mieszkalnych. Każdy styl dekorowania wnętrz, ma swoich zwolenników, ale można łatwo zauważyć, że jednym z najbardziej popularnych stylów jest klasycyzm we wnętrzach.

Jak urządzić salon w stylu klasycznym?

Styl klasyczny jest na tyle popularnym stylem we wnętrzach, że słyszał o nim praktycznie każdy. Jego specyfikacja jest dosyć prosta, wystarczy oprzeć się o ciepłe, stonowane kolory, wyposażyć dom w wygodne, miękkie i komfortowe meble, przyozdobić wnętrza licznymi akcesoriami i już mamy klasyczne wnętrze. Projektowanie wnętrz w stylu klasycznym, najlepiej zacząć od salonu, bo jest on idealnym do tego pomieszczeniem. W salonie klasycystycznym kolory ścian są beżowe, jasnożółte, pomarańczowe lub brązowe, ewentualnie z domieszką bieli. Dodatki i bibeloty mogą być z domieszką złota lub ciepłego brązu, można w tej kwestii poszaleć. Podłoga jest zwykle drewniana w naturalnej postaci, ale na niej znajduje się wzorzysty dywan o ciekawym splocie. W oknach nie może zabraknąć zasłon, które będą kolorystycznie pasować do tapicerki mebli i innych dodatków materiałowych. Na kanapie powinno się położyć kilka a nawet kilkanaście miękkich poduszek, o różnych wzorach i kolorach. Ogólnie klasyczny salon powinien być bardzo ciepły i przytulny, ma zachęcać do wejścia już od drzwi. Warto też zainwestować w kominek, który jeszcze bardziej ociepli to wnętrze.

Klasyczna sypialnia

Innym pomieszczeniem, które wspaniale będzie się prezentować w klasycznej odsłonie, jest sypialnia. Projektowanie wnętrz sypialnianych, do najtrudniejszych nie należy, ale wiele zależy od wielkości tego pomieszczenia. Wnętrza klasyczne mają kojarzyć się z ciepłem, z intymnością, z prywatnością, wiele więc zależy od materiału na łóżku, w oknach, na ziemi. W sypialni trzeba stworzyć odpowiedni klimat, a ciepłe kolory, w tym na pewno pomogą. Warto w takim wnętrzu też zadbać o specjalne dodatki, jak świeczniki, cotton bolsy czyli dekoracyjne lampki, które można powiesić nad łóżkiem, intymne oświetlenie, a także mocno kryjące zasłony. Tak jak i w klasycznym salonie i tu powinno się postawić na biel, brąz czy beż i wszystkie ich odmiany. Łóżko jako centralny punkt w tym pomieszczeniu, ma zachęcać do położenia się. Musi więc mieć przytulną narzutę, dużą ilość poduszek i inne tego typu dodatki.

Klasyczne wnętrza są alternatywą dla nowoczesnych wnętrz. Jednak spora liczba osób, decyduje się właśnie na projektowanie wnętrz w klasycznej formie, bo mają one w sobie to coś, co sprawia, że są wyjątkowe.

Dodaj komentarz