Remont generalny w domu jednorodzinnym.

30 gru

Remont generalny w domu jednorodzinnym.

lock---close-up-2-1177225-mPrzeprowadzenie remontu generalnego w swoim domu jednorodzinnym to bardzo poważna sprawa. Trzeba tutaj przeanalizować wykonanie wszelkich prac, aby ostatecznie wydane pieniądze, były spożytkowane sensownie. W trakcie planowania remontu generalnego, szczególnie w przypadku budynków starszych, warto od razu przemyśleć ich termomodernizację. Trzeba będzie więc zaplanować wymianę drzwi, okien, wykonanie ocieplenia budynku i dachu, oraz izolacji fundamentów. Jest to z całą pewnością bardzo kosztowne, niemniej jednak w zamian zyskamy w przyszłości bardzo wymierne korzyści. wzrost komfortu eksploatacji budynku, oraz niższe koszty jego utrzymania.

Nowe okna PCV.

Jednym z ważniejszych elementów termomodernizacji budynku, będzie wymiana okien. Szczególnie w przypadku, kiedy posiadamy jeszcze stare podwójne okna z pojedynczymi szybami. Takie okna niestety potrafią przyczynić się do bardzo poważnych strat ciepła, dochodzących nawet do 40%. Jeśli w tym przypadku zdecydujemy się na nowe okna PCV, o dobrych parametrach izolacji termicznej, będziemy mogli zaoszczędzić bardzo dużo na ogrzewaniu w sezonie zimowym. Wartym podkreślenia jest fakt, iż na chwilę obecna, praktycznie każdy sklep z oknami PCV będzie posiadać w swojej ofercie tylko i wyłącznie nowoczesne okna PCV. Okna gwarantujące doskonały wręcz poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Takie okna będą dość kosztowne, niemniej jednak korzyści płynące z ich montażu będą oczywiste. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na okna dwu lub trzykomorowe, z wypełnieniem z gazu szlachetnego. Będą one bowiem bardzo dobrze tłumić wszelkie hałasy zewnętrzne, jak również zapewniać minimalny wręcz poziom strat ciepła.

Drzwi zewnętrzne.

Równie ważnym aspektem termomodernizacji budynku, będzie wymiana drzwi zewnętrznych. jest to najważniejszy punkt w przypadku kiedy nie posiadamy dodatkowego wiatrołapu, który stanowi przecież dodatkową zaporę cieplną. Nowoczesne drzwi zewnętrzne w Bielsku Białej będą zapewniać nam ochronę nie tylko przed zimnem, ale także przed ewentualnym włamaniem. Współcześnie, praktycznie wszystkie nowe drzwi na rynku, posiadają odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Są one solidnie ocieplone, gwarantując minimalny poziom strat ciepła przez ich powierzchnię.

Podsumowanie.

Generalnie rzecz więc ujmując, elementem bardzo istotnym podczas remontu generalnego w domu jednorodzinnym, będzie wymiana okien i drzwi na nowoczesne. Dzięki temu zyskamy wysoki poziom komfortu oraz obniżmy znacznie koszty eksploatacji budynku. To zaś na chwilę obecną, stanowi zdecydowanie najważniejszy element w każdym, nowo budowanym domu. Powinniśmy więc przygotować się na stosunkowo spore wydatki w trakcie remontu. Nowe okna w całym budynku potrafią pochłonąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Drzwi zaś, może nie będą mogły poszczycić się tak spektakularną ceną, jednakże te 2-3 tysiące za dobre drzwi zewnętrzne trzeba będzie zapłacić.

Dodaj komentarz