Przygotowanie imprezy weselnej.

24 wrz.

Przygotowanie imprezy weselnej.

DJ ze ŚląskaStając przed wyzwaniem, jakim jest zorganizowanie imprezy weselnej, trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z kilku, szalenie istotnych kwestii. Przede wszystkim, tego typu imprezy należy organizować z dużym wyprzedzeniem czasowym, co wynika z faktu tego, iż lokale na imprezy weselnej, mają bardzo duże obłożenie. W przypadku najlepszych, najbardziej popularnych i najbardziej pożądanych lokali, będziemy mieć do czynienia nawet z ponad rocznym wyprzedzeniem rezerwacji. W związku z tym, czasami trzeba będzie najpierw dobrać odpowiedni lokal na imprezę weselną, a dopiero potem zająć się formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Wybieramy lokal na imprezę weselną.

Jak już wspomnieliśmy, pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego lokalu na imprezę weselną, przy czym trzeba pamiętać, iż powinien on spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim musimy ustalić liczbę gości jakich planujemy zaprosić. Pierwszym kryterium będzie więc pojemność lokalu, która musi odpowiadać liczbie gości ustalonej wcześniej. Oczywiście lokal powinien dysponować odpowiednią przestrzenią wewnętrzną, aby możliwe było zorganizowanie imprezy z tańcami, gdyż jak mówi stare polskie przysłowie: ślub bez tańców się nie liczy. Warto także aby lokal dysponował własnym zapleczem gastronomicznym, aby przygotowanie posiłków dla gości weselnych było jak najprostsze. Można co prawda w tej kwestii skorzystać z usług firm cateringowych, jest to jednak o wiele mniej wygodne, niż lokal z własną kuchnią. W tej jednak kwestii trzeba przyznać, iż zdecydowana większość najlepszych i najbardziej popularnych lokali będzie dysponować własnym zapleczem gastronomicznym. Czasami, niektóre lokale będą nam oferować jeszcze więcej. Na przykład w ramach najmu będzie także DJ Wodzirej w cenie, co w pewnym zakresie usprawni nam zagwarantowanie oprawy muzycznej imprezy weselnej.

Wybór odpowiedniego DJ-a na wesele.

Jeśli jednak lokal który rezerwujemy nie ma własnych ludzi od oprawy muzycznej, trzeba będzie poszukać osobno DJ-a na wesele. Tutaj także trzeba zwrócić uwagę na pewne kryteria wyboru, jakie powinien on spełniać, abyśmy mieli pewność dobrze przygotowanej oprawy muzycznej. Warto w pierwszej kolejności poprosić potencjalnych DJ-ów o portfolio, co pozwoli nam zapoznać się z poprzednimi realizacjami i ich przebiegiem. Najlepsze będą filmy video z imprez, na których zobaczymy, w jaki sposób dany DJ ze Śląska będzie zajmować się oprawą muzyczną. Będziemy wyraźnie widzieli, jak potrafi współpracować z gośćmi, oraz czy potrafi poderwać ich do tańca. Musimy też pamiętać o wszystkich zabawach weselnych, jakie dany DJ ze Śląska powinien umieć prawidłowo poprowadzić. Jest to więc kwestia dość trudna, wymagająca poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, aby zapewnić sobie jak najlepszą oprawę muzyczną, organizowanej przez siebie imprezy weselnej.

Dodaj komentarz