Pomoc drogowa na wysokim poziomie.

14 wrz

Pomoc drogowa na wysokim poziomie.

bautojet_6Jedną z wielu branż, które pod względem prowadzenia działalności są szczególnie wymagające jest branża usług pomocy drogowej. Tutaj przede wszystkim należy posiadać odpowiednią wiedzę na temat rynku usług pomocy drogowej, oraz dysponować, przynajmniej początkowo odpowiednim kapitałem, który pozwoli na poczynienie pierwszych inwestycji, niezbędnych do prowadzenia tego typu firmy. Należy przecież zaopatrzyć się w pojazdy holownicze i lawety, aby możliwe było sprawne transportowanie uszkodzonych pojazdów klientów na warsztaty samochodowe. To zaś wymaga zapasu gotówki i umiejętności wyszukiwania odpowiednich okazji.

Pierwsze wyposażenie usług pomocy drogowej.

W pierwszej kolejności, na samym początku trzeba będzie zainwestować przynajmniej w jeden profesjonalny holownik i lawetę, aby w podstawowym zakresie móc zacząć świadczyć usługi pomocy drogowej. O ile laweta nie jest zbyt kosztowna, i możliwe będzie od razu zakupienie całkiem nowej, dobrej jakościowo lawety polskiej produkcji, o tyle w przypadku holowników już tak kolorowo nie jest. Tutaj niestety trzeba będzie liczyć się z wydatkiem liczonym w setkach tysięcy złotych, jeśli mamy zamiar pozyskać nowy, dobry jakościowo sprzęt, który sprawdzi się w trudnych warunkach codziennej eksploatacji. Jest jednak rozwiązanie, które pozwoli nam na ograniczenie kosztów początkowych, a jest nim zakup sprzętu używanego. Wystarczy wybrać się na zachód Europy, aby mieć możliwość wyszukania odpowiednich pojazdów, sprzedawanych w całkiem przystępnych cenach. Są to rzecz jasna pojazdy używane, niemniej jednak z reguły w całkiem jeszcze dobrym stanie technicznym, pozwalającym na co najmniej kilka lat dalszej eksploatacji. W ten prosty sposób możliwe będzie początkowe ograniczenie kosztów inwestycyjnych w firmę świadczącą usługi pomocy drogowej.

Wyszkolona kadra pracownicza.

Kolejną kwestią będzie tutaj odpowiednie przygotowanie zawodowe zatrudnionych pracowników. Jeśli spojrzymy na liderów na rynku, czy na przykład na firmę Autojet pomoc drogowa, zauważymy, iż szkolenia pracowników są tutaj elementem na porządku dziennym. Wynika to z faktu tego, iż dobrze przygotowani do pracy ludzie, wywiązują się lepiej z powierzanych im obowiązków, aczkolwiek trzeba najpierw będzie zainwestować w ich wiedzę i doświadczenie. Odpowiednie, systematycznie przeprowadzane szkolenia powinny tutaj załatwić sprawę w ciągu pierwszego już roku prowadzenia działalności. Potem rzecz jasna należy jak najbardziej kontynuować prowadzenie szkoleń, aczkolwiek można będzie nieco obniżyć poziom intensywności ich przeprowadzania. Generalnie, w kolejnych latach, starych pracowników wystarczy wysyłać raz w roku na szkolenie, dzięki któremu będą mogli być na bieżąco z nowinkami technologicznymi w branży. Systematyczne szkolenia powinny być przeprowadzane tylko w przypadku pracowników nowo zatrudnianych, aby mogli w ciągu pierwszego roku wyrównać poziom ze starszymi.

Dodaj komentarz