Największe młoty wyburzeniowe do koparek.

10 lip

Największe młoty wyburzeniowe do koparek.

młot hydraulicznyPrace wyburzeniowe w budownictwie, bardzo często wymagać będą zastosowanie największych dostępnych młotów hydraulicznych, przede wszystkim ze względu na fakt konkretnych wymagań w zakresie prac wyburzeniowych. Chodzi nam tutaj o narzędzia największe takie jak chociażby młoty arrowhead r120, oferujące najlepsze osiągi w tym zakresie. Przyjrzyjmy się wobec tego temu konkretnemu modelowi młota hydraulicznego do koparek o masie 16-21 ton, który charakteryzuje się, zdecydowanie najlepszymi osiągami w przypadku realizacji wymagających prac wyburzeniowych.

Młot hydrauliczny arrowhead r120.

Jest to urządzenie przeznaczone do koparek kołowych i gąsienicowych o masie od 16 do 21 ton, ważące 1210 kg. Jego zastosowanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku poważnych prac wyburzeniowych, czy też kruszenia żelbetonu oraz litej skały, przez wzgląd na bardzo dobry zakres energii urządzenia. Poniżej prezentujemy wszystkie najważniejsze parametry urządzenia, celem zobrazowania zakresu zastosowania oraz doboru młota do posiadanego modelu koparki.

Parametry techniczne, którymi charakteryzuje się młot hydrauliczny arrowhead r120 to przede wszystkim:

  • Średnica grota – 120 mm.
  • Energia uderzenia – 4060 J
  • Wymagany przepływ – 90-150 l/min.
  • Wymagane ciśnienie robocze – 130 bar.
  • Poziom hałasu – 125 dB
  • Waga robocza – 1210 kg.
  • Waga nośnika – 16-21 t.
  • Częstotliwość uderzenia – 400-700 1/min

Jak więc widać jest to urządzenie w pełni profesjonalne przeznaczone do największych modeli koparek i koparko-ładowarek, dzięki którego zastosowaniu możemy skutecznie pokonać każda przeszkodę na etapie prac ziemnych, czy też bez problemu przeprowadzić prace wyburzeniowe nawet w przypadku obiektów wykonanych z żelbetonu. Młot charakteryzuje się bardzo dużą energią uderzenia, niezbędną w przypadku największych i najtwardszych przeszkód.

Zalety stosowania młotów wyburzeniowych.

Warto tutaj także wiedzieć, jakie mamy faktycznie zalety zastosowania młotów wyburzeniowych w miejsce innych rozwiązań technologicznych. Przede wszystkim będziemy mieć do czynienia z wysokim poziomem bezpieczeństwa przeprowadzanych prac wyburzeniowych, bowiem w promieniu działania młota nie muszą znajdować się pracownicy. Jedynie operator koparki będzie w pewnym zakresie narażony na zagrożenia, aczkolwiek sama koparka zapewnia mu odpowiedni poziom bezpieczeństwa, wobec czego można śmiało powiedzieć, iż młot hydrauliczny do koparki to urządzenie bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Sam młot arrowhead r120 może jest dość głośny, jednakże dźwiękoszczelna kabina urządzenia oraz dodatkowe ochraniacze na uszy zapewniają pełne zabezpieczenie słuchu operatora. Bardzo ważne jest także to, iż młot hydrauliczny arrowhead r120 posiada odpowiednią konstrukcję polimerowo-gazową tłumiącą wszelkie wibracje, dzięki czemu ramię koparki jest w w dużym zakresie zabezpieczone przed negatywnym wpływem wibracji powstających podczas pracy młota. Jednym słowem młoty hydrauliczne do koparek to urządzenia w stu procentach bezpieczne i efektywne w toku eksploatacji, wobec czego warto je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przeprowadzenia prac wyburzeniowych czy tez rozkruszania litych skał w gruncie.

Dodaj komentarz