Leczenie kamicy nerkowej z zastosowaniem ziół.

29 paź

Leczenie kamicy nerkowej z zastosowaniem ziół.

Skuteczne leczenie kamicy nerkowej polega przede wszystkim na umożliwieniu rozpuszczenia pojawiających się kamieni nerkowych i ich wydaleniu wraz z moczem. Nie zawsze jest to takie proste, jakby się mogło wydawać, aczkolwiek w niezbyt zaawansowanych przebiegach choroby, możliwe jest wykorzystanie odpowiednich ziół, które mogą przyczynić się do lepszego przebiegu leczenia. Warto wiedzieć, jakie zioła usprawniają leczenie kamicy nerkowej. Pozwoli to na usprawnienie procesu leczenia, tej bardzo poważnej dolegliwości.

Co to jest kamica nerkowa?

Kamica nerkowa, to choroba, w wyniku której w układzie moczowym pojawiają się złogi zbudowane z substancji chemicznych, występujących w moczu. W normalnych warunkach, substancje te, ulegają rozpuszczeniu i wydaleniu wraz z moczem. Czasami jednak, dochodzi do zaburzenia tego procesu, skutkiem czego, substancje te nie ulegają rozpuszczeniu, a tym samym gromadzą się i krystalizują w nerkach. Z czasem, drobne kryształki łączą się ze sobą tworząc większe złogi, potocznie zwane kamieniami nerkowymi.

Do tego typu sytuacji dochodzi najczęściej w wyniku zaburzenia pracy nerek, bądź też nadmiernego stężenia niektórych substancji w moczu. Chodzi tutaj o substancje takie jak szczawian lub fosforan wapnia, kwas moczowy, fosforan magnezowo-amonowy, a bardzo rzadko cystyna.

Poza tym, musimy także pamiętać, iż do rozwoju kamicy, mogą się także przyczyniać inne dolegliwości, zaburzenia czy też nieprawidłowości.

Leczenie kamicy nerkowej ziołami.

Prawidłowe leczenie kamicy nerkowej polega na podawaniu leków, których zadaniem jest rozpuszczenie złogów nerkowych celem ich wydalenia wraz z moczem. W skrajnych przypadkach, koniecznością może być interwencja chirurgiczna. Ma to miejsce w przypadkach, kiedy kamienie są na tyle duże, iż nie jest możliwe ich naturalne wydalenie wraz z moczem. Obecnie, leczenie kamicy nerkowej jest także prowadzone z wykorzystaniem odpowiednich ziół. Ich zadaniem jest usprawnienie przebiegu leczenia. W tym celu wykorzystywane są odpowiednie zioła na kamicę nerkową, o działaniu moczopędnym. Pozwala to na usprawnienie przepływu moczu w nerkach a tym samym ułatwia wypłukiwanie kamieni nerkowych. W tym przypadku, najczęściej wykorzystywane są zioła takie jak skrzyp polny czy też pokrzywa. Poza działaniem moczopędnym, pokrzywa pozwala na wydalanie nadmiernych ilości mocznika, chloru i kwasu moczowego. Skrzyp zaś, zapobiega powstawaniu kamieni moczowych, oraz usprawnia leczenie stanów zapalnych dróg moczowych.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż leczenie kamicy nerkowej z zastosowaniem ziół, wykazuje całkiem niezły poziom skuteczności. Oczywiście kluczową kwestią jest to, aby przeprowadzić leczenie z zastosowaniem właściwie dobranych ziół. Poza tym, trzeba zawsze prowadzić leczenie pod nadzorem lekarza, który określa poziom zaawansowania choroby, oraz najlepsze rozwiązania, które pozwolą na jak najskuteczniejsze leczenie kamicy nerkowej.

Dodaj komentarz